S’mund ta besoni se çka po kërkojnë tash gjermanët

\r\nNjë hulumtim i publikuar sot tregon se një e treta e gjermanëve duan që shteti i tyre të dal nga Bashkimi Evropian, raporton Reuters.\r\n\r\nNjë nga arsyet kryesore besohet të jetë numri i madh i refugjatëve dhe emigrantëve që nga viti

Read More

Urime kosovarë: Sapo erdhi një super lajm nga BE-ja për Kosovën

\r\n\r\nKështu e ka interpretuar rezolutën e miratuar sot nga Parlamenti Europian Ministri Bekim Collaku. Sipas tij, PE ka bërë thirrje që te gjitha palët t’i bëjnë veprimet e nevojshme që vizat për Kosovën të hiqen gjatë vitit 2016.\r\n“Parlamenti Evropian sapo

Read More

Tragjedia e Shqiptarëve në Gjermani, Ja Çfarë ndodhi…

\r\nNjë shqiptar i Kosovës është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Këln të Gjermanisë si pasojë e një përleshje fizike me disa persona të nacionalitetit turk. Sipas disa informacioneve nga dëshmitarët, shqiptari nga Kosova i vrarë është nga

Read More

Kjo është gruaja e Adem Mikullovcit, që duket si të jetë vajza e tij (Foto)

\r\nLumnije Mikullovci është bashkëshortja e aktorit më të vjetër që ka Kosova, Adem Mikullovcit.\r\n\r\nLunija e cila ka studiuar në Francë për regji, sot  ajo punon në Televizionin Publik të Kosovës pikërisht në regji, shkruan Magazina.al\r\n\r\nAjo është një punëtore e zonja

Read More

Baton Haxhiu sulmon ashpër LDK-në Nuk do ta besoni cfar ju tha….

\r\nGazetari Baton Haxhiu ka reaguar ndaj asamblistëve të Komunës së Prishtinës që vijnë nga LDK dhe PDK, të cilët sipas tij, po gjejnë arsye banale për ta sulmuar kryetarin Shpend Ahmeti duke e poshtëruar Shqipërinë.\r\nHaxhiu në një opinion të publikuar

Read More

Nuk do besoni Vajza e kujt eshte kjo Bukuroshe….

\r\nDyshja Mimoza Mustafa dhe Shkumbin Kryeziu tashmë nuk mirren me muzikë\r\nAta u bënë të njohur në vitet e 90-ta.\r\n\r\nProduksioni filmik dhe muzikor ‘Labia’ që udhëhiqej nga Shkumbin Kryeziu ishte më i kërkuari për publikun kosovarë, sidomos gjatë periudhës së festave

Read More