Tragjedi në familjen shqiptare në Itali, burri digjet me benzinë, gruaja hidhet nga ballkoni

\r\nNjë shqiptar është vetëdjegur me benzinë pas një sherri që pati me bashkëshorten me të cilën është në proces divorci, në banesën e tyre në Milano të Italisë. Sipas mediave italiane, 42-vjeçari shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë në spital

Read More

Nuk do ta besoni se cfarë vizatimi bën ky djalosh nga Kosova!!!

\r\nBesart Gashi nga Komorani krijon art të veçantë.\r\n\r\nAi i gravon materialet në dru. Në shumicën e rasteve janë motivet kombëtare ato që paraqiten në punën e tij, njofton Klan Kosova.Për të mësuar më shumë shikojeni strojen e përgatitur nga Shqipe

Read More

Haradinaj selam serbisë, lirojeni Thaçin se…..

\r\nDeputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të nënkolonelit të Policisë së Kosovës, Nehat Thaçit, i cili është arrestuar në Serbi dhe i është caktuar paraburgim prej 30 ditësh, njofton Klan Kosova.\r\n\r\nHaradinaj ka

Read More

Ndodh në Kosovë! Nëse dëshiron punë, para ose hiq brekët …

\r\nShkruan: Saranda R.Shala\r\n\r\nTë rinjtë e Kosovës kanë mbetur të anashkaluar për shkak të papunësisë, e cila është më e larta në rajon, si dhe për shkak të një pasigurie ekonomike, sociale dhe politike që mbretëron në vend.Popullata e Kosovës, skajshmërisht

Read More

Ja cka thot Miss Kosova për Vjehrrën, Nuk do ta besoni!!

\r\nMiss Kosova 2016, nuk e ka fort problem që vjehrrën e saj e ka shqiptare.Bukuroshja, në intervistën e saj në emisionin #meShukin ka folur edhe për atë se si janë marrëdhëniet me vjehrrën e saj.\r\n\r\n\r\n

Read More

Vajza e Merita Spahiut një bukuri e rrallë (Foto)

\r\nTë gjithë e kanë admiruar për vite me radhë bukurinë e këngëtares Merita Spahiu. Pos zërit, ajo ka pasur e vazhdon të ketë pamje mbresëlënëse, shkruan “Kosovarja”.\r\n\r\nMerita e njohur si këngëtare me zë të ëmbël, si bashkëshortja e Nysret Muçiqit

Read More

Shyhretja sot e mori nusen, e nesër…

\r\nShyhrete Behluli e martoi djalin. Pas bujës që bëri kanagjegji i nuses, tani pritet valë lajmesh për dasmën e madhe, shkruan “Kosovarja”.\r\n\r\nMësojmë se Shyhretja sot e ka marrë nusen, me të gjitha adetet shqiptare.\r\n\r\nNdërkohë, nesër mbrëma organizohet banketi i madh

Read More

Shërohuni me recetat antike me ullinj

\r\nUllinjtë nuk kanë kalori, e janë të pasura me hekur dhe bakër, vitamina E dhe fitokemikate, që e mbrojnë organizmin. Për terapi përdoret vaji, gjethet dhe fryti, transmeton gazeta Kosova Sot Online.\r\n\r\nKundër dhimbjeve të veshit\r\n\r\nNjë pjesë të garzës apo pak

Read More

Urimi i nënës, për kadetin Luan Haradinaj: Paq fat gjithë jetën

\r\nKy është Luan Haradinaj, nipi i komandantit Ramush Haradinaj, dhe heroit të njerë Luan Haradinaj, emrin e të cilit mbanë.\r\n\r\nI biri dëshmorit Shkëlzen Haradinajt, nga nëna e tij Suzana merr fjalë prekëse urimi.\r\n\r\n“Suksese biri, paq fat gjithë jetën!”, ka shkruar

Read More

Ish-komandanti i UÇK-së…Qeveria e Kosovës, më e madhe se e Kinës!!

\r\nIsh-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Karadakut, Ahmet Isufi, ka deklaruar se Qeveria aktuale po i përul veteranët e UÇK-së të cilët kanë luftuar për lirinë e këtij vendi.\r\n\r\nAi, në emisionin “Kontakt” me Valdrin Krasniqin në Tribuna Channel, ka

Read More