Përdorni paracetamol? Këtë gjë duhet ta dini gjithësesi

Është e vërtetë që paracetamoli është qetësues efektiv i dhimbjeve në shumë raste, por mjekët britanez kanë treguar se këto pilula mund të jenë të rrezikshme për shëndetin.\r\nMadje, përveç që paraqesin rrezik për shëndetin, pilulat paracetamol mund të jenë të

Read More

Ja pse duhet të hani nga një vezë çdo ditë

Ka shumë arsye pse vezët janë të dobishme për trupin tonë. Mirëpo përveç shëndetit të mirë fizik, vezët përmirësojnë edhe aktivitetin e trurit tonë.\r\n\r\nVezët janë të pasur me vlera ushqyese, të tilla si proteina, vitamina (A, B2, B6, B12, D,

Read More

Kujdes, nëse ju thërret ky numër në viber, mos e hap assesi

Përdoruesit e aplikacionit “Viber” janë duke u ankuar se po marrin telefonata nga numri +266696687, numër ky pa emër-Anonim.\r\n\r\nFillimisht u besua se shifra +2 vije nga thirrjet që bëhet nga Australia, mirëpo, mos u mashtroni. Nëse ju lajmëroheni në këtë

Read More

Nuk do ta besoni për cka shpenzon 9 mln dollarë ky Biznismen indian në Dubai..!!

\r\n\r\nBiznesmeni indina Balvinder Sahani pagoi 33 milionë dirham ose 9 mln dollarë për një targë makine nga Dubai për automjetin e tij Rolls Royce.\r\n\r\nTarga “D5” u shit në një ankand qeveritar të shtunën sipas raportimeve të mediave lokale. Sahani, që

Read More

Ja si shkrihet Safetja për burrin (Foto)

\r\nSafete Mustafa kurrë nuk ka qenë më aktuale dhe kjo falë jetës së saj private. Ajo bashkë me të motrën përherë kanë kënduar, por nuk kanë qenë të përfolura\r\nLëvizjet e reja në jetën private të Safetës, e kanë vënë atë

Read More

Askush nuk jua ka thënë se me qepë mund të bëni këto gjëra të çuditshme

QEPA ËSHTË ILAÇ FENOMENAL PËR KOLESTEROL, ZEMËR, ARTRIT DHE DIABET. PËRDORET TASH E MIJËRA VJET PËR SHËRIMIN E SËMUNDJEVE, NDËRSA NE JU TREGOJMË EDHE DISA MËNYRA INTERESANTE TË PËRDORIMIT…\r\n\r\nBllokimet në gjoks: Qepën e imtësuar e përzieni me vaj kokosi. Lyeni

Read More

Hyri në shtëpinë e re, ajo çka gjeti nën dysheme do t’ju befasojë..!!

\r\nVendosi ta blejë shtëpinë e një gruaje në moshë dhe nis menjëherë renovimet aty…\r\nPa diçka te çuditshme në dysheme dhe vendosi ta hapë, raporton Express.\r\n\r\nPoshtë saj ishte një arkë e drurit plot pluhur. Kur e hapi arkën gjeti një pasuri

Read More

JA ÇFARË DUHANI PINI: Arsenik dhe helm për minj fusin në cigare! (Foto)

Numri i të rinjve të cilët cigaren e parë e kanë filluar para moshës 18-vjeçare është gjithnjë në rritje, ndërkaq shumica e tyre as që janë të vetëdijshëm se sa e rrezikojnë shëndetin e tyre, thonë ekspertët.\r\n\r\nShumica e duhanpirësve të

Read More

Ndahet nga jeta ish deputeti Shqiptar ngushëllime familjes!!

Ndërroi jetë në mënyrë të papritur Gilman Bakalli, pedagog dhe ish-deputetet i Partisë Demokratike.\r\n\r\nAi ishte prekur nga një leucemi akute që e çoi drejt vdekjes pa i dhënë kohë që të trajtohej. I shkolluar ne Universitetin e Graz-it në Austri,

Read More