Cila është arsyeja që shkurti ka vetëm 28 ditë?

Disa besojnë që shkurti një herë kishte 29 ditë pasi që Augustus Caesar vodhi një ditë ashtu që të mund t’ia shtonte gushtit, i cili ishte emëruar sipas tij. Por, ky është mit. Shkurti i ka 28 ditë sepse romakët

Read More

A e dini sa ka zgjatur vallëzimi më i gjatë në botë

Dy çifte në Tajlandë e thyen rekordin botëror për Maratonën më të Gjatë të Vallëzimit në botë, duke vallëzuar për 35 orë, një minutë e një sekondë pa ndërprerje.

Read More

Atentat në dasëm (Video +18)

Çifti dhe të ftuarit në një ceremoni martesore në një kishë në Brazil janë tmerruar pasi një person ka qëlluar me armë mbi të ftuarit, duke plagosur tre pjesëtarë të një familje. E gjithë ngjarja është kapur nga kamerat, ku

Read More

WhatsApp shton opsionin e shumëkërkuar

Përditësimi i WhatsApp vazhdojnë. Pas publikimit të lajmit se mund të dërgoni mesazhe dhe kur nuk keni lidhje interneti, tashmë rrjeti më i madh i mesazheve fokusohet tek mesazhet që pendoheni që i keni nisur, apo i keni nisur gabim

Read More

Dashuria në zyrë: Rregullat që duhet t’i respektoni patjetër

Edhe pse lidhjet e reja nuk duken mjaft të komplikuara, romanca në punë sjell edhe disa kurthe të tjera, të cilat mund të kenë pasoja serioze. Respektoni këto “ligje” nëse dëshironi të ruani prestigjin tuaj në punë. Një hulumtim i

Read More

Porosia e Zahir Pajazitit për mërgimtarët (Video)

Në 20 vjetorin e rënies, sot është organizuar ceremonia e rivarrimit të Heroit të kombit, Zahir Pajaziti. Ish komandanti i UÇK-së shquhej për aksionet e tij të shumta kundër armikut, ende pa filluar lufta në Kosovë. E, në një video

Read More

Zyrtari i lartë i policisë: Si u fshinë kamerat në hotelin e Balilit

Çështja “Klement Balili” është diskutuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24 të gazetares Eni Vasili, ku ka folur Idajet Faskaj, drejtori për Hetimin e Narkotikeve në Drejtorinë e Përgjithshme në Policinë e Shtetit. Ai ka rrëfyer disa të pathëna

Read More

Mospërputhja e personalitetit të partnerëve sipas yjeve

Tiparet e secilës prej shenjave të horoskopit, janë të rëndësishme në përputhshmërinë ose jo me partnerin. Disa njerëz nuk ju kushtojnë rëndësi këtyre shenjave por ca të tjerë janë bërë thuajse të varur. Nëse partneri/ja juaj është i njërit prej

Read More

Ibrahimi i BESËS: Maqedonia ka dy të këqija Nikollën dhe Alinë

Sonte, nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, ishte i ftuar në emisionin 200 të Alsat – M. Ibrahimi ka thënë se BDI-ja për 10 vjet rresht nuk e paska kuptuar a duhet ta mbështesë Gruevskin, ndërsa ka shtuar se duhet

Read More

Ja në cilat vende do të këndoj Blero në muajin shkurt (Foto)

Blero tashme i njohur e i shumëpërfolur tash e sa vite, ku në fillim u përfol ndarja e tij nga Teuta, ndërkaq më von filluan fjalet për lidhjen e tij me Afronen, ku nuk shkoj kohë e gjatë dhe kjo

Read More