Marsi, muaj i shqiptarëve

Me të filluar muaji Mars, të gjithë e dimë se po vjen Pranvera dhe fillojnë të lulëzojnë fushat e malet. Muaji Mars, te ne shqiptarët, në shumë periudha të historisë, nuk na solli aromën e luleve dhe cicërimën e zogjve.

Read More

Shqipëria e dyta në botë me numrin më të madh të bar-kafeve

Shqipëria mund të jetë nja nga vendet me të ardhura më të ulëta për frymë e pagat më të vogla në Evropë, por kjo nuk e pengon atë të jetë shteti i dytë në botë pas Spanjës për numrin më

Read More

Horoskopi ditor, e mërkurë 1 mars 2017

Dashi Ata qe janë ne një lidhje do kenë një dite te qete dhe te këndshme, por jo te mbushur me pasion te zjarrte. Dashurohuni ashtu siç dini, pa menduar nëse ka me mire. Beqaret do i adhurojnë flirtimet sot

Read More

Grubi: LSDM ka pranuar Platformën shqiptare (Video)

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi theksoi mbrëmë në Klik Plus se LSDM ka pranuar ofertën e tyre dhe se sipas tij, marrëveshja me LSDM ka qenë më e mirë në nuanca se ajo me VMRO-DPMNE, sidomos sa i përket Ligjit

Read More

LR-PDSH: Sulmet fizike ndaj gazetarëvë, tregues i vandalizmit të pushtetit në ikje

Dhuna dhe brutaliteti i ushtruar ndaj gazetarëve të cilët po kryenin detyrën e tyre, nga protestues të dhunshëm është një akt i patolerueshëm dhe i papranueshëm. Pushteti në ikje po mundohet në të gjitha format të inskenojë incidente, dhe krizë

Read More

Sheqerinska e bindur: Qeveria do bëhet shumë shpejtë

Deputetja nga rradhët e LDSM-së, Radmilla Sheqerinska shprehet e bindur se partia të cilës i takon ajo, së bashku me partitë shqiptare do ta formojnë qeverinë e re brenda një afati sa më të shkurtër. Këtë ajo e deklaroi sonte

Read More

Lajmi i fundit/Kuvendi i Maqedonisë konstituohet brenda javës

Parlamenti i Maqedonisë do të konstituohet brenda kësaj jave për të caktuar datën e zgjedhjeve lokale brenda afateve të parapara me ligj. Këtë e konfirmoi deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë  një debati në TV21.  Ai bëri të ditur se

Read More

Myslimania e vetme me hixhab në Shtëpinë e Bardhë, tregon pse u largua pasi Trump mori presidencën (Foto/Video)

Zyrtarja e Këshillit për Siguri Kombëtare, Rumana Ahmed, ishte e vetmja grua myslimane me hixhab në Shtëpinë e Bardhë, kur u vendos presidenti i ri Donald Trump në Zyrën Ovale. Ajo kishte arritur të qëndrojë në Shtëpinë e Bardhë vetëm

Read More

Arjanit Hoxha: Ofertën e presim nga mandatari dhe jo nga BDI (VIDEO)

Anëtari i Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha, në emisionin Click Plus në tv21 ka theksuar se ofertën e presin nga mandatari dhe jo nga BDI.

Read More