Miftari ka disa fjalë për Mukin dhe deputetët e RM-së

Shkruan: Enis Miftari DREJTUAR HOXHË MUHAMED ZEQIRIT DHE DEPUTETEVË NË KUVENDIN E ”RM-SË” Nuk po arrijë që të kuptoj këtë absurditet, ku dy adoleshentë shqiptarë nga Kumanova të cilët shihet qartë që kanë qenë tepër entuziazistë dhe guximtarë për aktin

Read More

MPB padi ndaj dy të rinjve qe ngritën flamurin në Kumanovë

Sektori për Punë të Brendshme i Kumanovë ka iniciuar padi penale ndaj dy personave që sot ngritën flamurin shqiptar në Kumanovë. Dy personat (LL. S 17) dhe (L.K 21) që të dy nga fshati Sllupçan i Likovës, akuzohen për veprat

Read More

Serbët “pëkrahin” VMRO-DPMNE-në: Platforma e Tiranës krijon Shqipërinë e Madhe

Serbët “pëkrahin” VMRO-DPMNE-në: Platforma e Tiranës krijon Shqipërinë e Madhe “Në krizën e tanishme politike në Maqedoni, interesi më i madh është që të mos mbijetojë platforma e Tiranës sepse ajo praktikisht do të thotë fillimi i krijimit të Shqipërisë

Read More

Ngritet flamuri shqiptar në Qendër të Kumanovës, policia arreston autorët (FOTO)

Në orët e pasdites, dy persona kanë ngritur flamurin kombëtar shqiptar në qendër të Kumanovës, ndërsa kanë ulur ate maqedonas, që ishte në shtizën gjigante në qendër të Kumanovës, informon INA. Por autorët e këtij rasti menjëherë janë arrestuar nga

Read More

I bllokohet llogaria bankare edhe këtij gazetari maqedonas

Llogaria bankare i është mbyllur edhe gazetarit proqeveritar dhe kontrovers, Milenko Nedelkovski , njoftoi javorja Fokus. Kjo është bërë e ditur pasi që gjykata ka urdhëruar që Nedelkovski ti paguaj dëmshpërblim gazetarit Borjan Jovanovski, për fyerje.  Por mospagesa e borxhit

Read More

Mësuesi pedofil sulmon nxënësen 13 vjeçare në Maqedoni

Mbrëmë në Stacionin Policor në Kavadar prindërit e trembëdhjetë vjeçares kanë paraqitur rastin se e njëjta ka qenë e sulmuar nga mësimdhënësi në shkollë, njofton “Fokus“. Sipas SPB Veles, gjatë tre muajve të fundit mësimdhënësi në shume aspekte e ka

Read More

Ja e vërteta e helmimeve në Tetovë, 220 punëtorë përfundojnë në spital

220 punëtorë të kompanisë Lear në zonën industriale në Tetovë natën e kaluar janë pranuar në spitalin e Tetovës dhe Gostivarit pasi janë helmuar me gjasë nga ushqimi. Sipas informacioneve të para nga policia, rasti është paraqitur nga personeli i

Read More

A ka marrë BDI kërcënme direkte nga “Syri i Popullit”? Përgjigjet Artan Grubi!

Pas publikimit të listës për likuidim të disa politikanëve të lartë shqiptarë nga Maqedonia nga ana e organizatës “Syri i Popullit”, e që pasoi pas atentatit të pasuksesshëm të Azem Vllasit, në BDI shprehen të qetë në lidhje me këto

Read More