Sulm në xhaminë e Muhamedit a.s në Medinë, arrestohen 46 persona

Autoritetet saudite kanë raportuar se kanë arrestuar 46 persona, nën dyshimin se kanë lidhje me një sulm vetëvrasës vitin e kaluar në qytetin e Medinës. Në mesin e të arrestuarve janë 32 shtetas sauditë dhe 14 shtetas të huaj, ka

Read More

Ademi dhe Halili në anën e Dimitrievit, nuk njohin Talat Xhaferrin

Kryeministri teknik Emil Dimitriev në paraqitjen e fundit tha se nuk njeh zgjedhjen e Talat Xhaferit për kryetar të kuvendit dhe se i qëndron fuqishëm pas drejtorit të sigurisë publike Mitko Çavkov duke i dhënë mbështetje veprimeve të tij lidhur

Read More

Skandaloze/ Aktori “patriot” dhe organizatori i protestave i bie pishman?!

Aktori Vllado Jovanovski, që është në grupin e organizatorëve të protestave të iniciativës “Për Maqedoni të Bashkuar” është arsyetuar se në Kuvend ka hyrë për të ndihmuar të lënduarit dhe për ti çuar ujë policëve. Ai ka thënë se nuk

Read More

Përkrahësit e Gruevskit kërcënohen me këtë porosi

Përkrahës të VMRO-DPMNE përmes rrjeteve sociale kërcënohen se deri në fund do të shkojnë në mbrojtje të Maqedonisë. Ata kanë nxjerrë parullën “Liri a vdekje” që është një simbol i kësaj lëvizje politike historike revolucionare, dhe që tani po manipulohet

Read More

MPB në këmbë, arrestime të huliganëve në Shkup dhe qytete tjera (VIDEO)

Disa persona të dyshuar për rrahje të deputetëve janë arrestuar me urdhër të gjykatës. Sipas Prokurorisë Publike Themelore, 14 nga 15 të dyshuarit janë arrestuar. Ndaj tyre është shqiptuar masë paraburgimi, ndërsa për njërin masë kujdesi. Mes të ndaluarve është

Read More

Policët shqiptarë: Ahmetin, Grubin e Xhaferin i ruajnë policë maqedonas, neve nuk na besojnë!

Policët shqiptarë në Maqedoni thonë se paaftësia e ministrit të Punëve të brendshme Agim Nuhiu nga BDI-ja solli deri te dhuna në Parlamentin e Maqedonisë. “Nuhiu është vetëm kukull, ministër i vërtetë është Mitko Çavkovi. Deri sa të jetë BDI

Read More

Lidhja e Artanit me policin, tradhtoj në Kala, tani edhe në Kuvend

Polici i cili shihet në foto duke shoqëruar Zoran Zaevin duke e lëshuar Kuvendin pas natës së dhunshme të së enjtes, rastësisht apo jo, është i polic i cili ishte i përfshirë edhe në ngjarjet e dhunshme në Kala të

Read More

Balli Kombëtar ka një porosi për ministrin Agim Nuhiu…

Historian i njohur shqiptar dhe përfaqësues i Ballit Kombëtar, Eugen Shehu kërkon nga Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu të japë dorëheqje me të gjithë ministrant dhe zv/ministrant shqiptarë, njofton agjencia e lajmeve INA. “EDHE UNË JAM ZIADIN SELA.Ministri

Read More

Llatasi si ishte maskuar në Kuvend (FOTO)

Dragan Pavlloviç – Llatas, kryeredaktori i TV Sitel si ishte maskuar në natën e dhunës së përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë. Llatas ishte i shoqëruar me gazetaren dhe kolegen e tij Ivona Talevska, duke parë se si po rriheshin deputetët.

Read More