Komandant Cakalla: Të gjithë ne u gëzuam nga veprimi i Lëvizjes Besa për mos futje në qeveri

Avdil Jakupi, ish Komandant Cakalla, i ka komentuar  Shaban Zendelit, anëtarit të kryesisë qendrore të Lëvizjes Besa, duke thënë se të gjithë ne jemi gëzuar nga ky veprim i Lëvizjes Besa, transmeton Telegrafi.mk “Unë këta të Besës nuk i njoh

Read More

Komandant Cakalla: Të gjithë ne u gëzuam nga veprimi i Lëvizjes Besa për mos futje në qeveri

Avdil Jakupi, ish Komandant Cakalla, i ka komentuar Shaban Zendelit, anëtarit të kryesisë qendrore të Lëvizjes Besa, duke thënë se të gjithë ne jemi gëzuar nga ky veprim i Lëvizjes Besa, transmeton Telegrafi.mk “Unë këta të Besës nuk i njoh

Read More

Sadulla në mes të Ramazanit po pin duhan dhe po tregon përralla me tupan?(FOTO)

Në komunën e Likovës ndoshta jetojnë besimtarët më të devotshëm muslimanë në Maqedoni, mirëpo si duket kryetari i deritashëm i komunës, Sadulla Duraku nuk i përfaqëson sa duhet në këtë aspekt. Duke dhënë sot deklaratë, para se të zgjedhet ministër,

Read More

Kotzias ka biseduar disa herë me Zaevin

Ministri grek për punë të jashtme, Nikos Kotzias, deklaroi se disa herë deri tani ka biseduar me mandatarin Zoran Zaev. Në konferencën për shtyp në Athinë, Kotzias tha se po sa të formohet qeveria e re do ta ftojë në

Read More

Tronditet Maqedonia: Gjenden dy persona të vdekur

Dy persona të vdekur janë gjetur dje dhe sot në Prilep dhe Dibër, dhe shkaku i vdekjes ende nuk është përcaktuar, thonë nga policia. Këtë mëngjes rreth orës 06 në fshatin Kanatlarci, Prilep, në makinën “Volkswagen Passat” u gjet i

Read More

Zekirin e shoqërojnë në iftar dy ministrat e rinj, Qeveria e re para syfyrit (FOTO)

“Iftar para votimit te QEVERISE”. Kjo porosi eshte bere nga deputeti i LSDM, Muhamed Zekiri, i cili ka dal ne iftar, i shoqeruar nga ministri i propozuar per MPB dhe ministrine tjeter Ljubco Nikollovski. Ai me kete paralajmeron se Qeveria

Read More

Maqedonia si “djathi zviceran”, me plot vrima

Ligji gjatë kohë nuk ka vlejtur njësoj për të gjithë, politikat ekonomike duhet të rishikohen, administrata është e stërngarkuar dhe ekzekutivit të ri do t’i duhet kohë të përmbyllë të gjitha problemet aktuale, thotë Bexheti. “Sigurisht që sektori real kërkon

Read More

Skandali i radhës i Amdi Bajramit: Zaevin deshti ta mbyll në kafaz, tani thotë se do të bashkëpunojë (VIDEO)

Deputeti Amdi Bajrami i cili para disa ditësh publikisht ju kërcënua liderit të LSDM-së Zoran Zaev, sot në një deklaratë për Makfaks tha se do të veprojë si opozitë, por nëse është e nevojshme do të bashkpunojë me qeverin e

Read More

Ambasadori amerikan me qëndrim si BESA: #AsUne nuk do të votoja kandidatët e korruptuar

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka mbështetur iniciativën e Shoqërisë Civile në Kosovë, #AsUne. Fushata #AsUne nuk do të votoj për kandidatë të korruptuar kishte nisur menjëherë pasi u njoftua për datën e zgjedhjeve. Demokracia në Veprim kishte

Read More

Veprimtari tetovar nga Zvicra: Qeveria po bëhet, Platformës Shqiptare nuk po i vjen as era!

Në një postim të tij në profilin e Facebookut, veprimtari dhe aktivisti i dalluar shqiptar nga Maqedonia, Asan Jashari, ka postuar përshtypjet e tij rreh zhvillimeve të fundit politike në vendlindje, me brengën se nuk mund të pritet shumë nga

Read More