Ndodh një mrekulli: Nëna hap pelenën e djalit tronditet nga ajo që sheh

Një nënë shtangu në vend kur zbuloi se djali i saj ishte bërë synet, pa lejen e saj. Gruaja nga Notttingham, Britani, sipas BBC tha se kishte hapur pelenën e të birit dhe e kishte gjetur të mbuluar në gjak.

Read More

Moment tronditës, babai torturon djalin pasi ai kishte bërë një gabim (VIDEO)

Videoja tregon momentin tronditës ku babai i zemëruar ka lidhur djalin e tij në një shkallë dhe e kërcënon se do ta mbysë në lum, pasi ai kishte bërë një faj. Babai e zhyt disa herë djalin në lum, duke

Read More

Kasami: Ahmeti nuk ka fjalë të mençura dhe flet kundër BESËS

Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall kasami ka hedhur poshtë akuzat e kret të BDI-së Ali Ahmeti se procesimin e rasteve të Sopotit dhe Monstrës në Kuvend i pengon lëvizja BESA duke mos caktuar anëtarin

Read More

Janeva: Nuk punoj sipas emrave ose funksioneve, por sipas dëshmive

Në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë sot u mbajt konferenca e parë ndërkombëtare për drejtësi dhe shkenca sociale në temë “Reformat në drejtësi dhe praktikat anti-korruptuese. Sfidat, perspektivat dhe transferim i përvojave”. Në konferencë mori pjesë edhe prokurorja speciale

Read More

Çfarë kishte thënë Zaevi për pafajësinë e të akuzuarve për “Monstra” dhe BDI-në

Shqiptarët e dënuar për rastin “Monstra” janë të pafajshëm. Kështu pohoi kryetari i partisë më të madhe opozitare maqedonase LSDM, Zoran Zaev në një intervistë  për gazetën gjermane “Zeit Online” në 26 maj 2015. Në insistimin e gazetarit gjerman se

Read More

800 euro dënim për shkupjanin që e mbyti qenin me sëpatë në kafene se lehte shumë (Foto/Dokument)

Shkupjani që më 29 prill të këtij viti e mbyti qenin me sëpatë pasi lehte shumë, është dënuar nga Agjencia për ushqim dhe veterinari. Bëhet fjalë për personin S.H nga Shkupi i cili e mbyti qenin me emër Idriz, përcjell

Read More

Prej nesër në Maqedoni cigaret me çmim të ri

Prej nesër fillon muaji i ri dhe me këtë fillojnë të zbatohen çmimet e reja të cilat duhet të kushtojnë 4 denarë më shumë. Duke filluar nga nesër (1 korrik) deri më 1 korrik të vitit 2023, akciza do të

Read More

Rrëfimi i 29 vjeçarit: “Ja përse i vrava prindërit” (FOTO)

29 –vjeçari Leonard Nika ka treguar në polici konfliktin që pati me prindërit e tij, të cilët i vrau me një armë gjahu një ditë më parë, në Xhafzotaj të Durrësit.Ai ka thënë se me babain dhe nënën kishte pasur një sherr

Read More

A do të ndodhë arrestimi i Mijallkovit dhe Jankullovskës, ja çka thotë Gjykata?!

Sipas informacioneve të pakonfirmuara të portalit sudstvo.mk që në orët e  hershme të mëngjesit ka shqiptuar masë arresti për katër persona. Bëhet fjalë për të akuzuarit S.M., G.J. dhe M.J., që përputhen me inicialet e të akuzuarëve Sasho Mijallkov, Gordana

Read More

Tërmet i ri në Ohër, nuk raportohet për dëme apo të lënduar

Edhe në ditën e sotme Ohri është lëkundur nga një tërmet tjetër, me fuqi 2.6 shkallë Rihter, i regjistruar në ora 13:33. Tërmeti është ndjerë në Ohër dhe rrethinë. Nga 18 qershori e deri sot, Ohri është dridhur nga mëse

Read More