Besa Kumanovë: Pjesa shqiptare e qytetit po bëhet e pasigurt me Qendrën për rehabilitim

  Lëvizja BESA shpreh shqetësimin e thellë lidhur me vendimin për ta vendosur Qendrën e Rehabilitimit në Spitalin e Kumanovës. Sikur të mos mjaftonte diskriminimi në aspektin e investimeve që iu bë Kumanovës dhe terrori që u ushtrua ndaj saj

Read More

MPB shkatërroi letërnjoftimet që janë nxjerrë për t’u keqpërdorur në zgjedhje

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka shkatërruar letërnjoftimet e personave, për të cilat është vërtetuar se janë keqpërdorur për votim në zgjedhjet e kaluara. Gjithashtu janë shkatërruar edhe dokumentet tek të cilat janë detektuar mangësi të tjera gjatë dhënies

Read More

Ja prej ku jep mesazhin e radhës zëvendës kryeministri Osmani

Zëvendës kryeministri për eurointegrime Bujar Osmani me aktivitetet e tij të përditshme ka dëshmuar se çdo detyrë që e merr si obligim e kryen me përkushtim dhe vullnet të lartë, njofton Aktuale.mk. Osmani me video postimin e tij të fundit

Read More

ARM dhe Forcat amerikane prezantuan pajisjet luftarake në Shkup (Foto/Video)

Armata e Republikës së Maqedonisë së bashku me forcat amerikane, sot në Shkup prezantuan një pjesë të pajisjeve të tyre luftarake. Prezantimi i sotëm ishte pjesë e trajnimit që forcat amerikane së bashku me ARM do ta realizojnë në Krivokllak

Read More

Ditë zie për BDI-në: Shoku i ngushtë i Musa Xhaferit, Sasho Mijallkov tërhiqet nga politika

Një lajm i trishtuar ka ardhur për funksionarët e BDI-së, mbi gjitha për Musa Xhaferin. Shoku i tij i ngushtë me të cilën pothuajse kanë ndarë gjithçka, Sasho Mijallkov, ka vendosur sot që përfundimisht të tërhiqet nga aktivitetet politike. Ndonëse

Read More

Çështja e Ballistit është në Gjykatën e Lartë, avokati ka kërkuar mbrojtje ndërkombëtare

Ismail Morina nuk ka kryer asnjë vepër penale për të cilën akuzohet nga qeveria serbe dhe për këtë arsye nuk ka arsye përse të ekstradohet apo dënohet – ky është reagimi i Darko Butigan, avokatit kroat të Ismail Morinës. “Historia

Read More

Gazetari plas “bombën”, zbulon detajet: 8 kufoma në det dhe 15 ton drogë (FOTO)

I ftuar në emisionin “Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24, gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje për situatën e kanabisit në vend dhe punën e policisë. Artan Hoxha ka treguar edhe detaje se si u zbulua magazina me rreth

Read More

Vëllai i Ballistit kërkon ndihmë nga shteti dhe ambasada, tregon edhe për momentin e arrestimit

Ismail Morina është shumë pranë ekstradimit në Beograd, pas vendimit të marrë nga gjykata kroate e shkallës së parë pak ditë më parë. Në një intervistë për Top Channel vëllai i tij, Xhevahir Morina, i cili ishte me Ismailin kur

Read More

Ostreni, a është ende në bordin e Telekomit Maqedonas?! (FOTO)

Kreu i Unitetit, Gëzim Ostreni vazhdimishtë është piketuar se është pjesë e bordit të drejtorëve në kompaninë T-Mobile – Telekomi Maqedonas. Ostreni nuk ka folur së fundi se a është ende pjesë e stafit menaxhues të kësaj kompanie profitabile, në

Read More

Frajeri i Zvicrës i bie shkurt rrugës, habiten tetovarët (FOTO)

Një frajer me veturë të Zvicrës ka kaluar rrugën shkurt duke i plasur durimi në kolonë. Siç shihet në fotografi ai ka kaluar korsinë gjelbëruese duke mos shkuar deri te rreth rrotullimi pasi s’ka pasur durim. Pas këtij gjesti të

Read More