Mijallkov tërhiqet nga politika

Ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijallkov ka njoftuar se do të ndërpret me aktivitetet e tij politike. “Me qëllim që të përfundojnë procedurat gjyqësore të cilat po rrjedhin, në të cilat kam besim se do të

Read More

U jepet lamtumira e fundit, katër anëtarëve të familjes Alidema (Foto)

Sot u varrosën katër trupat e pajetë të familjes Alidema nga Pozheran. Jetët e tyre u shuan në një natë aksident trafiku në urën rrethore të Prishtinës. Në varrezat e Pozheranit nga sot pushojnë dy vëllezërit Enver Alidema dhe Ekrem

Read More

Kërkohet “liri për viktimat e gruevizmit”, ligji për amnisti në Kuvend

Iniciativa qytetare “Liri për viktimat e Grujevizmit” kërkon amnisti për të burgosurit dhe revizion të gjykimeve nga gjykatësit maqedonas gjatë periudhës së pushtetit të kaluar. Ata kërkojnë që Kuvendi ta fus në rend dite propozim ligjin për amnisti të cilin

Read More

Panik në BDI! Zhelina ndër komunat që BDI e di se do e humbë!

Paniku në radhët e BDI-së sa vjen e shtohet. Rezultatet e fundit në Komunës e Zhelinës, struktura e fuqishme e Lëvizjes BESA në këtë komunë, si dhe ngritja shumë e madhe e BESËS pas zgjedhjeve, si duken e kanë shtuar

Read More

Sërish tërtmet në Ohër

Qendrat Sizmologjike ka regjistruar një tërmet në territorin e Ohrit me maknitugë prej 3,2 balle sipas shklallës së Rihterit. Epiqendra ishte në Ohër në latgësi prej 6 km nha Koseli dhe është regjistruar në ora 00 e 09 minuta. Dridhje

Read More

Sheshi i Kumanovës në errësirë, ankohen afaristë (Foto)

Sheshi i qytetit të Kumanovës nuk ka drita të mjaftueshme. Edhe pse është pjesa më e frekuentuar e qytetit, instutucionet kompetente ende nuk kanë ndermarrë asgjë, shkruan gazeta Lajm. Afaristët që mbajnë lokale në qendër ankohen thonë se e kanë

Read More

Shqiptari jep alarmin për bombë në trenin Milano-Roma

Minuta tensioni natën e kaluar në bordin e një treni të linjës Milano-Roma që ka qëndruar i ndaluar për disa orë në stacionin e Firenzes, Santa Maria Novella në mënyrë që t’i nënshtrohej kontrollit dhe verifikimeve. Një person gjatë një

Read More

Edhe deputetët e ri me shpenzime marramendëse për rrugë

Edhe përbërja e re parlamentare me shuma të larta për shpenzimet e rrugës. Vetëm për muajin prill, mbi dhjetë deputetë kanë marrë rreth 2000 euro shtesa për harxhimet e rrugës, edhe pse gjatë këtij muaji Kuvendi nuk ka punuar çdo

Read More

ZYRTARE NGA BESA: Nuk i kemi caktuar emrat për kandidatë për kryetarë komunash (VIDEO)

Partitë politike shqiptare ende nuk kanë zgjedhur kandidatët me të cilët do të garojnë në zgjedhjet lokale. Nga Lëvizja BESA thonë për televizionin Shenja se analizat, bisedimet dhe kalkulimet do të bëhen në periudhën në vazhdim, dhe më pas do

Read More

Dhimbja e një nënë – Kujdeset 7 ditë për trupin e pajetë të foshnjes, nuk pranonte vdekjen e saj(video)

Këto janë pamjet  dhimbshme që tregojnë një majmun që mban fëmijën e saj të pajetë në krahë. Majmuni i vogël vdiq tragjikisht pasi ra në kontakt me telat me tension të lartë që kalonin mespërmes banorëve në Bangalore të Indisë.

Read More