Reagojnë familjarët e Ballistit: Nëse ekstradohet në Serbi do të vetëflijohemi

Ballist Morina, gjate ndeshjes se futbollit ndermjet ekipeve kombetare, Shqiperi-Armeni, 2-1, e vlefshme per eleminatoret e “Euro 2016” ne France, e luajtur ne stadiumin “Elbasan Arena”, ne qytetin e Elbasanit. /r/n/r/nBallist Morina, during the Euro 2016 qualifying round football match

Read More

Dy persona gjenden të vdekur në Koçan

Dy trupa të pajetë janë gjetur në përdhesen e një shtëpie në fshatin Teranci të Koçanit. Trupat i ka gjetur S.M., qiraxhi në shtëpinë familjare në Koçan. Sipas informacioneve fillestare bëhet fjalë për një burrë dhe një grua të cilët

Read More

VMRO-DPMNE: Qeveria ka lejuar deponia t’i helmoj struganët për dy muaj

Deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë thënë se është papërgjegjësi e Qeverisë që pas dy muajve, pasi qytetarët e Strugës janë ngulfatur nga deponia e ndezur të sjellë vendim për zgjidhje urgjente të këtij problemi serioz. “Qeveria e Maqedonisë ka lejuar që

Read More

Rreth 200 milion euro për investimet e huaja. Ja si u mashtruan shqiptarët

Miliona euro  u janë ofruar investitorëve të huaj për të investuar kapitalin e tyre në Maqedoni. Këto para janë nxjerrë nga buxhetit shtetëror, të cilin kryesisht e mbushin shqiptarët, ndërsa investimet kanë shkuar në vendet e banuara kryesisht me maqedonas,

Read More

Vrasjet me para në Ballkan: Me snajper kushton 150 mijë euro

Një vrasje profesionale ka shuma marramendëse. Urdhëruesit janë të gatshëm të paguajnë edhe 150 mijë euro, tregojnë për CdM atë të veshurit me këtë problem. Sipas portalit malazias, Cafe Del Montenegro, nëse shënjestra është person cili i ka ikur njëherë

Read More

Rreth 200 milionë euro për investimet e huaja. Ja si u mashtruan shqiptarët

Miliona euro u janë ofruar investitorëve të huaj për të investuar kapitalin e tyre në Maqedoni. Këto para janë nxjerrë nga buxhetit shtetëror, të cilin kryesisht e mbushin shqiptarët, ndërsa investimet kanë shkuar në vendet e banuara kryesisht me maqedonas,

Read More

Ja kush është përfshirë në arratisjen e bashkëpunëtorëve të Mijallkovit, flet ish-shefi i policisë

Në planin për arratisjen e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit ka mundësi të jenë të përfshirë persona operativ të policisë sekrete, shprehet ish shefi i kontrollit të brendshëm në MPB, Voislav Zafirovski. Sipas tij, Grujevski edhe më tej konsiderohet si

Read More

Aktivisti nga Tetova paralajmëron Edi Ramën: Do të ju kushtojè shtrenjtë…

Aktivisti i shoqërisë civile nga Tetova, Arianit Xhaferi ka kërkuar nga Edi Rama t’i kushtojë më shumë rëndësi lirimit të Ballist Morinës. “Zoti RAMA, shpëtoni Ballistin. Per ju ndoshta s’vlen gje por per shqiptaret eshte shume i rendesishem. Do ju

Read More

Bashkëpunëtorët e Mijallkovit që po i kërkon policia, janë vërejtur në Zajaz?! (FOTO)

Policia nuk mundet ta gjej ish drejtorin e drejtorisë së pestë në MPB, Goran Grujevskin dhe bashkëpunëtorin e tij Nikolla Boshkovski, ish punësuar në DSK. Një natë më parë policia bastisi shtëpitë e tyre po të pandehurit nuk ndodheshin në

Read More