Shqiptari var gruan në litar sepse nuk ia kishte gatuar darkën (Foto)

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i 36-vjeçarit në Lushnje, pasi ka tentuar të mbysë me litar bashkëshorten e tij 52-vjeçare. Policia bën me dije se çdo gjë ka nisur pas një sherri mes çiftit, dhe ka qënë 56-vjeçari

Read More

Kujdes, kthehen temperaturat deri 40 gradë

Prej nesër deri në mesin e javës së ardhshme pritet të kthehet moti i ngrohtë me diell me tepmeratura deri 40 gradë, paralajmërojnë meteorologët. Nesër moti do të jetë me diell dhe me erë të dobët nga veriu. Temperaturat do

Read More

Ahmeti dhe Xha Brankua, fotografia më e ngrohtë e skenës politike në Maqedoni (Foto)

Ngrohtësi dhe dashuri të pafund reflektojnë në këtë fotografi fytyrat e kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti dhe deputetit Branko Manojlovski-Xha Brankos, deri sa përshëndeten mes veti në një promovim libri. Edhe fjalët e shprehura me këtë rast nga kryetari i

Read More

Ditën e premte ish kryeministri Gruevski duhet të paraqitet në gjyq

Portali PlusInfo bën të ditur se ish-kryeministri Nikolla Gruevski duhet të paraqitet në gjykatë çdo të premte, nga ora 08:00 e deri në ora 12:00. Gruevski është i dyshuar për mashtrime zgjedhore në lëndën ”Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike (PSP)

Read More

Pashko Vasa: Sllavët në Maqedoni u vendosën si punëtorë krahu në pronat e shqiptarëve (Foto)

Pashko Vasa në vitin 1878 në një memorandum dërguar sekretarit të jashtëm të kryeministrit, Benjamin Disrael, përmendte ardhjet e familjeve sllave në Maqedoni si punëtorë krahu, kryesisht bujq Ndryshe nga pretendimet e rrënjosura në historiografitë fqinje, prania e elementit sllavofon

Read More

Mitko Danevski komandanti i ri i njësitit “Tigrat”

Mitko Danevski do të jetë komandant i ri i Njësitit për detyra speciale-Tigrat. Ai është emëruar sot në këtë post nga ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski. Danevski ka lindur në vitin 1975 në Dellçevë dhe ka përvojë të

Read More

Shpejtësi dhe spektakël: Super veturat sportive pushtojnë Tiranën (Foto)

Sheshi “Nënë Tereza” në Tiranë u pushtua pasditen e së mërkurës nga 150 makina sportive. Lamborghini, Porche, Ferrari, Hummer, rikthehen në Shqipëri në kuadër të “Gumball 3000”, turi që ka nisur në Riga të Letonisë në datën 1 korrik me

Read More

Katica nuk dorëzohet, ‘sulmon’ sërish Nikolla Gruevskin

Prokuroria Speciale Publike parashtroi sot një ankesë deri të Gjykata e Apelit kundër vendimit të Gjykatës Themelore Shkupi 1, me të cili u refuzua kërkesa për masën e paraburgimit për të dyshuarit në rastin “Titanik”, njofton agjencia e lajmeve INA.

Read More

Xhaferi ia bën “Përhajr”, VMRO-së grupet parlamentare

Që kur u informua se deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë njoftuar se kanë formuar grupe parlamentare, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi u falënderua që më në fund deputetët e VMRO-DPMNE-së e njohën si kryetar të Kuvendit. Pastaj i lexoi koordinatorët

Read More

“BDI votat i mori nga vlerat e UÇK-së e jo nga përkushtimi për homoseksualët”!

Ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare shprehen të zhgënjyer nga Bashkimi Demokratik për Integrim pas deklaratës së deputetit të kësaj partie për sjelljen e një ligji për legalizimin e martesave homoseksuale, ndërkohë që ligji për invalidët e luftës dhe familjet e

Read More