Çarshia e vjetër dikur dhe sot

Shkruan: Burhan Osmani -Mendoj që secili prej nesh e njeh këtë vend(foto) kjo është një rrugicë(sokak) i Çarshisë së vjetër të Shkupit e cila tanimë është shendruar në një qendër ku nuk gjen asgjë përveqse degjenerimit dhe shkatrrimit të rinisë

Read More

Dimitrov: Daçiq se hapë telefonin, askush nga Maqedonia se spiunon Serbinë (VIDEO)

Qeveria e Maqedonisë as që ka pasur qëllim, e as që ka dhënë urdhër, e as që ka kryer veprim spiunazhi kundër cilitdo shtet fqinj, përfshirë edhe Serbinë, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë Nikolla Dimitrov në një

Read More

Pritet të shpërthej një “mega bombë” në një komunë shqiptare

Një mega skandal pritet të shpërthej këto ditë në një komune shqiptare. Siç përflitet jozyrtarisht një lëndë e vitit 1987  është bërë e plotfuqishme në vitin 2016 ku nga një shumë e vogël kanë arritur kamatat miliona euro për 30

Read More

Ç’po ndodhë me hetimet për Dilaver Bojkun?!

Tanimë një javë nga vrasja e Dilaver Bojku Leku ende nuk ka asgjë të re rreth hetimit lidhur me vrasjen e tij. Policia dhe prokuroria publike, nuk japin kurrfarë detaje plotësuese. Nga SPB Ohër thonë për Alsat M se nuk

Read More

Kush është e dashura e kryeministres së Serbisë, mediat publikojnë foton me doktoreshën simpatike (FOTO)

“E dashura e Ana-së është një mjeke tërheqëse në një nga institucionet mjekësore të Beogradit. Të dyja këto janë të përkushtuara ndaj njëra-tjetrës, që ndoshta është kushti i parë për një marrëdhënie të qëndrueshme që të dyja kanë ndërtuar gjatë

Read More

Sulm ndaj kryeministrit të vetëshpallur të Çamërisë, i hidhet shtëpia në ajër

SOT NË ORËT E HERSHME TË MËNGJESIT ËSHTË KRYER NJË SULM NDAJ KRYETARIT TË SHOQATËS ÇAME DHE I VETËSHPALLURI KRYEMINISTËR NË EKZIL I ÇAMËRISË, FESTIM LATOS. SIPAS BURIMEVE TË GAZETËS METRO, SHTËPIA E TIJ ËSHTË HEDHUR NË AJËR NË ORËT

Read More

Rama publikon pamjet… kush është spanjolli që është dashuruar me Shqipërinë?

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këë mëngjes një video dedikuar mbresave që një shtetas spanjoll ka krijuar për Shqipërinë. Video e cila është xhiruar në afërsi të kalajës së Krujës ka në fokus spanjollin Nacho Madrigali, i cili punon si

Read More

Dimitrov: Nuk ka “ofanzivë kundër Serbisë” (Video)

Në konferencën për shtyp në lidhje me situatën e krijuar pas tërheqjes së gjithë stafit diplomatik nga ana e Beogradit zyrtar për shkak të, sipas arsyetimit serb, “ofanzivës kundër institucioneve të Serbisë”, Ministri i punëve të jashtme të Maqedonisë, Nikolla

Read More

Kim-i kërcënon përsëri: Bëhuni gati për “sulmin e pamëshirshëm”

Pas ditëve të “qetësisë” Koreja e Veriut ka thyer heshtjen duke kërcënuar sërish SHBA-në. Shtetet e Bashkuara kanë organizuar një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut gjë që nga Peniani është konsideruar e patolerueshme. Koreano-veriorët e ka cilësuar

Read More

Fëmijët me nevoja të veçanta, tërhiqen tendat para Kuvendit të Maqedonisë

Prindërit dhe fëmijët me nevoja të posaçme të cilët për tre ditë me radhë kanë qëndruar në tenda përpara Kuvendit, sot i tërhoqën ato për tu rikthyer përsëri në shtator. Përmes kësaj forme, ata kërkojnë që të bëhen ndryshime ligjore

Read More