Aksidenti i ministrit Ismaili dyshohet se ishte atentat

Rreth orës 17:00 ne pikë pagesën Tetovë- Gostivar, është aksidentuar makina zyrtare e ministrit të Kulturës. Sipas informacioneve të para, kanë pesuar lendime te lehta. Siç shihet edhe nga fotografitë makina zyrtare është marrë përpara nga një kamion i tonazhit të lartë. Ekipet e SPB-së Tetovë janë në vendngjarje dhe po hetojnë mbi rastin në fjalë. Burime policore nuk përjashtojnë dyshimet për atentat në bazë të rezultateve të para të hetimit. Keto informacione kanë shqetesuar bashkepunetoret e afert të Ismailit, qe me të drejtë po pyesin se kujt po i pengon puna e tij.