Posts From Kumanovapress

Back to homepage
Kumanovapress

Kumanovapress

Lajm i fundit: Kthehet koalicioni VMRO-BDI, Talati darkon me shokun e Koce Trajanovskit? (Foto)

Një foto e postuar në rrjetet sociale nga Ilir Kulla ka zbuluar me kë po e kalon darkën kryetari i kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Kreu i Kuvendit duket mjaft sportiv përballë presidentit shqiptar, Ilir Meta, njeri i afërt me

Read More

Gafurr Adili flet për skenarët ruso-serb në FYROM

Gafurr Adili Terheqja e gjihe personelit te Ambasades nga Shkupi nuk eshte bere per shkak se gjoja FYROM do ta votoje pranimin e Kosoves ne UNESKO; sepse, po te ishte kjo aresyeja, atehere shtrohet pyetja se, pse Serbia nuk veproi

Read More

Vuçiç: E dimë që Maqedonia do të votojë për Kosovën në UNESCO

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se e di që Maqedonia do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në UNESCO. Sipas tij, tërheqja e diplomatëve nga ambasada në Shkup ishte mënyra që Serbia t’i thotë Maqedonisë se “e dimë se çfarë

Read More

Tërhiqet autobusi i rrotulluar në aksidentin e komunikacionit në Veles (Foto)

Sot pasdite shërbimet rrugore tërhoqën autobusin i cili u rrotullua në aksin rrugor Shkup – Veles. Në këtë fatkeqësi humbi jetën një grua 68 vjeçare nga Shkupi dhe janë lënduar 27 udhëtarë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Aksidenti i komunikacionit ndodhi të

Read More

Ja çfarë veture ka gruaja e Ermalit (FOTO)

Ermal Fejzullahu është njëri ndër artistët më të dashur të publikut shqiptar. Adhuruesve të këngëtarit u interesohen shumë për jetën e tij private dhe familjen. E shpesh herë vëmendje merr edhe bashkëshortja e këngëtarit Ariana Fejzullahu e cila është tejet aktive

Read More

Juventusi prezanton Matuidin: Jam këtu ta fitoj titullin dhe Ligën e Kampionëve

Mesfushori francez, Blaise Matuidi, është prezantuar te Juventusi, si blerja më e re e këtij klubi. Lojtari është i lumtur që është bashkuar me një klub si Juve me plot histori dhe trofe. “Kam ardhur në një familje të madhe

Read More

Ndahen bursat, përfitojnë 19 maqedonas dhe një shqptar (Video)

Vetëm një shqiptar ka fituar bursën “Boris Trajkovski” për studime, për ciklin e dytë të programit  MBA në Universitetin Shefild,  për vitin akademik 2017/2018. Bursa kanë fituar 20 kandidatë. Në konkurs gjithsej kanë konkuruar 68 kandidat dhe për ta pastaj

Read More

Rrezikohet projekti i vendkalimit kufitar Bellanoc-Stançiç

Edhe përkundër trumbetimeve të shumta për hapjen e shpejtë të kufirit Bellanoc-Stançiç, zëvendëskryeministri për Eurointegrime, Bujar Osmani, ka konfirmuar sot se ndërtimi i objektit të përbashkët kufitar me mjetet nga fondet IPA është një nga projektet që rrezikon të dështojë

Read More

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës së Republikës së Serbisë është skenar për destabilizimin e Ballkanit nga një shkallë më e gjerë, ku interpretohet interesi gjeostrategjik i më shumë qendrave të

Read More

Baton Haxhiu godet Ali Ahmetin dhe Zoran Zaevin

Gazetari dhe publicisti Baton Haxhiu ka goditur ashpër qeverinë e re në Maqedoni, veçmas Kryeministrin Zoran Zaev dhe Kreun e BDI’së Ali Ahmeti. Haxhiu në një shkrim autorial ka thënë se me Zaevin dhe Ahmetin në Maqedoni nuk do të

Read More