Posts From Kumanovapress

Back to homepage
Kumanovapress

Kumanovapress

Kris “qyteku” në debat televiziv, grushta mes politikanëve (VIDEO)

Në kohë zgjedhjesh ajo që bie në sy është acarimi i atmosferës zgjedhore gjatë fushatës. Përveç debatit dhe akuzave të ashpra politike, nuk mungojnë edhe grushtat mes atyre që kërkojnë votën e popullit, apo ata që janë të zgjedhur të

Read More

Kasami: T’i japim fund epokës së politikanëve që pasurohen në kurriz të popullit

Kryetari i Lëvizjes BESA dhe kandidat për kryetar të komunës së Tetovës, Bilall Kasami, ka deklaruar para simpatizantëve partiakë, se pas zgjedhjeve të 15 tetorit do të vijë ndryshimi për shqiptarët. “Zoti do ta ndryshojë gjendjen tonë, sepse na do

Read More

Tetova e dha që sonte besën për fitoren e madhe të 15 Tetorit

Sa më tepër binte shi aq më tepër jehonte Besa Besë sheshi qendror i Tetovës ku mbi 10 mijë shqiptarë morën pjesë në konventën promovuese të Lëvizjes BESA. Pas kësaj konvente edhe partitë konkurente e pranuan se tetovarët u besatuan

Read More

Shiu i hovshëm nuk i pengoi mijëra besatarë në sheshin e Tetovës

Shiu i cili po resh pa ndërpre dhe me një vrull të madh që para fillimit të Konventës Lëvizjes Besa në Tetovë, nuk paraqiti aspak problem për besatarët. Mijëra shqiptarë nga Tetovë, rrethina dhe qytetet e tjera janë tubuar sonte

Read More

Besa në shesh me shi, më shumë se BDI në hotel (FOTO)

Lëvizja Besa ka arritur që në konventën promovuese në Tetovë, nën qiell të hapur dhe në shi të tubojë disa herë më shumë mbështetës sesa BDI në konventën e mbajtur sot në Hotelin Aleksandër Pallas në Shkup. Në këtë të

Read More

Hoxhë Bedri Lika: Me bismilah apo me interes?! (VIDEO)

Hoxha nga Shkupi Bedri Lika ka folur për qëllimin e interesin kryesor të disa njerëzve dhe partive politike të cilat e keqpërdorin fenë për interesat e tyre, ndërsa thonë se e bëjnë në emër të Allahut në emër të shërbimit,

Read More

Kryehuligani maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev

Kryetari i Shoqatës “Andon Janev Qoseto”, Goran Angelov duke komentuar ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, thotë se hyrja në këtë institucion ka qenë pa asnjë qëllim por i nxitur nga urrejtja e grumbulluar te qytetarët duke vlerësuar

Read More

22 vjeçari maqedonas vret shokun e tij të dhomës në

Një i ri nga Maqedonia rrezikon dënimin me burg të përjetshëm pasi që me më shumë goditje me thikë e ka vrarë shokun e tij poashtu nga Maqedonia. 22 vjeçari, Jovica Nikolloski më 9 shtator, e ka therur me thikë

Read More

Studimet e disperzuara dikur ishin “mision i BDI-së”, tash po mbyllen (Video)

E paralajmëronin me shumë krenari, madje e quanin mision dhe jo e arritur politike. Disperzimi i fakulteteve të USHT-së, në Shkup, Dibër, Kërçovë, Strugë dhe Kumanovë, ishte një nga shtyllat e fushatës së BDI-së në zgjedhjet e vitit 2013 dhe

Read More

BDI-ja do t’i fitojë zgjedhjet me “çaj rusi” (FOTO)

Kandidatët e BDI-së, sot kanë bërë edhe spotin për zgjedhjet lokale në sheshin Skëndërbeu në Çair. Siç shihet të gjithë kandidatët para vetes kanë edhe çaj rusi që do të jetë edhe simboli i fitores së tyre.   

Read More