Posts From Kumanovapress

Back to homepage
Kumanovapress

Kumanovapress

Dikur ishte hit në Kosovë, sot është nuse e familjes së Adem Jasharit (Video)

\r\nMe siguri se e mbani mend hitin e viteve 1998-2000 “Dashuro vajzë”. Lirije Istogu është këngëtarja që me këtë këngë kishte bërë shumë shqiptarë për vete.\r\nSot ajo është nuse e familjes legjendare, familjes Jashari nga Prekazi. Lirija është e martuar

Read More

Antoni Quni: Ja çfarë me tha Thaçi për vrasjet politike (Video)

\r\n“Një ditë para seancës, zotni Mustafa dhe zotni Thaçi ranë dakord rreth kërkesave që i kam parashtruar qysh është zbardhja e vrasjeve politike të LDK-së si dhe njohja formale e fomacioneve ushtarake pranë Ministrisë së Mbrojtjes, por ishte vonë”.\r\nKështu tha

Read More

Dy shokë të Ali Ahmetit akuzohen për vrasjen e Ahmet Krasniqit! Ja emrat (Video)

\r\n\r\nVazhdon rrëfimi për vrasjen e Ahmet Krasniqit të dorasit dhe të atyre që e porositën! Në këtë rrëfim akuzohen së paku dy shokë dhe bashkëveprimtarë të deklaruar të kryetarit aktual të BDI-së, Ali Ahmeti, e ata janë Ibrahim Kelmendi dhe

Read More

Dorëhiqet Hashim Thaçi

\r\nHashim Thaçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit të Punëve të Jashtme, zëvendëskryeministrit dhe nga ajo e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës.\r\n\r\nThaçi këtë veprim e ka bërë pasi është votuar në Parlamentin e Kosovës për president të vendit,

Read More

Ja Momenti kur Sulmohet vetura e kryeministrit Isa Mustafa..(Video)

\r\nVetura e kryeministrit të Kosovës është sulmuar sot gjatë kohës kur ai duke shkuar në punë në zyrën e tij në qeveri.\r\n\r\nSulmi ka ndodhur nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët kësaj radhe kanë përdorur ngjyrën si mjet sulmi ndaj

Read More

Vajza e Jakup Krasniqit vozit veturë luksoze (Foto)

\r\nGresa Krasniqin tashmë të gjithë e njohim si vajzën e ish kryeparlamentarit Jakup Krasniqit. Gresa cdoherë paraqitet në rrjetet sociale si një femër bukuroshe dhe njëkohësisht provokative.\r\n\r\nPor ajo na tregon se edhe bën një jetë si të pasurit, një jetë

Read More