Posts From Kumanova

Back to homepage
Kumanova

Kumanova

Redaksia:Kumanovapress dënon ashpër sulmet ndaj Tv Shenjës

Redaksia e Kumanovapres.net dënon ashpër sulmet ndaj TV Shenjës. Sulmi ndaj medieve dhe gazetarëve është sulm ndaj demokracisë dhe vlerave demokratike siç është e drejta e shprehjes së lirë, andaj ne i ftojmë të gjitha institucionet kompetente të meren me

Read More

Pa ujë të pijshëm edhe Debreshi i Gostivarit

Në Debresh të Gostivarit banorët përballen me mungesë të ujit të pijshëm meqë, edhe ai ujë që rrjedh nga çezmat e tyre është i ndotur nga mbeturinat e kanaleve fekale.Ujë me ngjyrë të zezë, per qudi!! Është mjaft e ulët

Read More

E turpshme: BDI nuk arriti ta bind LSDM-në për “Shtëpinë e Alfabetit” dhe universitetin “Nënë Tereza”

Qeveria e Maqedonisë ka paraqitur në Kuvend propozimin për rishikimin e buxhetit, me të cilin synon të zvogëlojë në masë të madhe harxhimet joproduktive, reklamat qeveritare, shpenzimet për udhëtime jashtë shtetit të zyrtarëve, e të gjitha këto me qëllim realizimin

Read More

Bilall Kasami: Për buxhetin e vitit 2018 – Lëvizja BESA do të dhjetëfishojë kërkesat për nevojat e shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, nga Parlamenti i Maqedonisë duke folur për ribalancin e buxhetit për vitin 2017 tha se duket se edhe ky buxhet shkon në dëm të qytetarëve, për përfitime politike ditore. Kasami ka thënë se për

Read More

Bilall Kasami: Me këtë buxhet, edhe kjo Qeveri i “preu” në BESË shqiptarët

Ndoshta për herë të parë në Maqedoni një kryetar shqiptar, siç është Bilall Kasami i Lëvizjes BESA, ka ndodhur që të flet për mos ndarjen e drejt të buxhetit edhe ndaj shqiptarëve, siç është rebalanci i buxhetit për vitit 2017.

Read More

Pritet reagim i ashpër i Billall Kasamit, për thellimin e diskriminimit buxhetor ndaj shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami do të kërkojë llogari nga ministri i financave Dragan Tevdovski dhe kjo Qeveri në përgjithësi, për shkak të diskriminit të shqitarëve. Një gjë e tillë ndodh për herë të parë në politikbërjen në Maqedoni

Read More

Skandaloze: BDI kërkon 50 milionë denarë shtesë për drejtorinë e Agron Buxhakut i cili u akuzua për keqpërdorime të shumta

Portali Sakte.net mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim ka dorëzuar 3 amandamente për rebalancin buxhetor. Një prej tyre ka të bëjë me kërkesën që të rritet për 50 milionë denarë buxheti i Qendrës për Menaxhim me Kriza, në krye të

Read More

Zendeli: Shkarkimi i Zvërlevskit nuk është në listën e BDI-së!

Në konferencën e sotshme për gazetarë, deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli është pyetur nëse BDI edhe më tej i shërben politikës së VMRO-DPMNE-së, duke pasur parasysh se ministri i BDI-së nuk ka marrë pjesë në seancë kur është propozuar

Read More

PËRVJETORI I PARË I TENTATIVËS PËR GRUSHT SHTETI, ÇFARË NDODHI NATËN E 15 KORRIKUT?

Pas tentativës për grusht shteti në Turqi, që ndodhi më 15 korrik të vitit të kaluar, Anadolu Agency përgatiti një video në formën e kronologjisë e cila shpjegon ngjarjet e natës së 15 korrikut, kur organizata terroriste FETO tentoi të

Read More

​Shpërthen Akademik Abdylmenaf Bexheti kundër Zaevit: A kështu do të ndërtosh “një shoqëri për të gjithë”?!

Akademiku Abdylmenaf Bexheti ka shpërthyer me kritika në drejtim të kryeministrit Zoraz Zaev duke thënë se ai po shpërfill ministrin shqiptar të ekonomisë në takimet që po zhvillon me përfaqësues të sektorit të biznesit. Kulmi sipas akademikut ka arritur kur

Read More