Posts From Kumanova

Back to homepage
Kumanova

Kumanova

Maqedonasit vërsulen ta shkatërrojnë shtëpinë botuese shqiptare që dhuroi 100 mijë libra falas për 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Pas informatave se inspektorë të DAP-it janë duke bërë kontrolle financiare në SHB “Logos – A” dhe në disa organizata tjera bamirëse e humanitare – e të cilat i ndërlidh grupi i njerëzve që i drejtonë ato e të cilët

Read More

Ahmeti: Pa materialet e shkruara, s’ka nënshkrime për LSDM-së

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit me komisionerin Johanes Han deklaroi se janë duke i pritur materialet e shkruara nga LSDM-ja. Pasi ti marrin këto material, ai tha se do të thirret Këshilli Qendror i partisë për të vendosur

Read More

Ja çfarë tha Napoleoni për Kuranin dhe Muhamedin

Njëri nga francezët më të njohur në botë, Napoleon Bonaparti, në lidhje me Kuranin dhe Muhamedin ka thënë: “Mojsiu e shpalli fenë e Zotit te populli i tij. Jezusi te bota romake, ndërsa, Muhamedi te e gjithë bota. Arabia ishte

Read More

Zëvendëskryeministri i parë dhe turpi i Shqipërisë: Patrioti dhe luftëtari i harruar i pavarësisë (Foto)

Dom Nikollë Kaçorri u lind në fshatin Krejë të Lurës, në vitin 1862. Ai ishte zëvendëskryeministri i parë i Shqipërisë, në Qeverinë e Ismail Qemalit. Pos veprimtarisë si prift katolik, ishte patriot që kishte marrë pjesë në Kongresin e Manastirit

Read More

Sela-Hahn: Gjuha shqipe patjetër të jetë zyrtare dhe PSP të bëhet kategori kushtetuese (Video)

Ziadin Sela pas takimit me Johannes Hahn deklaroi se askush nuk do të formojë Qeverinë pa e pranuar platformën e partive shqptare dhe pa ligj për PSP-në. Në pyetjen se a do të koaliciononin me LSDM-në, Sela tha se 49

Read More

Ky është kushti i vetëm i Thacit për Zaevin

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaci pas takimit me eurokomisionerin Johanes Han tha se, do të mbështesë LSDM-në për formimin e qeverisë, nëse ai bëhet kryeministër. “Ju duket shaka, por kjo është e vërtetë. Ndryshe nuk do të mbështes asnjë qeveri

Read More

Lufta në Drenicë: Video që nuk i keni parë deri më tani (Video)

Janë publikuar video të ndryshme të kohës së luftës në Kosovë. DrenicaOnline ua sjell disa prej tyre e të cilat kanë të bëjnë me luftën në zonën operative të Drenicës. Në njërën prej videove flasin edhe protagonistë të luftës së

Read More

Meda flet nga Franca për rastin Haradinaj, e “akuzon” Evropën (Video)

Këngëtari i njohur kosovar, Mehedin Përgjegjaj i njohur si Meda e ka thënë mendimin e tij për rastin Haradinaj. Meda ka thënë se e pret lirimin e Haradinajt se[se është i pafajshëm. Këngëtari nga Deçani ka thënë se Evropa nuk

Read More

Pse Edi Rama ia mbajti të fshehur për 20 ditë shqiptarëve, urimin që i bëri Donald Trump (Video)

Edi Rama më në fund vendosi ta urojë Presidentin e SHBA-së Donald Trump për zgjedhjen dhe marrjen e detyrës së tij si i tillë. Por ajo që duket si një ç’kompleksim i Edi Ramës në raport me partnerin më strategjik

Read More

Zbardhet pas 17 vitesh, vrasja e shqiptares nga Vlora: E mbyti me shall dhe e hodhi në fushë

17 vjet pas vrasjes së shqiptares nga Vlora, Floreta Islami, e datëlindjes 1969, hetuesit italianë duket se më në fund kanë rënë në gjurmët e vrasësit të saj më 14 janar të vitit 1998. Dymbëdhjetë vjet pas dënimit të fundit,

Read More