Posts From Kumanova

Back to homepage
Kumanova

Kumanova

Turistët nuk vizitojnë plehrat !

Mbeturina të shumta vazhdimisht vërshojnë vende të ndryshme por më së shumti Tetovën dhe Strugën. Mungesa e kushteve elemntare dhe mbeturinat e hudhura gjtha andej dhe mos pastrimi i debonive nga mbeturinat e bëjnë jetën e këtyre banorëve të vështirë

Read More

Pishman partia BDI: pardje e votoi emërimin e Zvërleskit, ndërsa dje shkarkimin e tij

Kuvendi i Maqedonisë shkarkoi sot kryeprokurorin Marko Zvërlevski. Me 64 votat e pushtetit, të përkrahur edhe nga BESA dhe PDSH, iu dha fund periudhës së kryeprokurorit më famëkeq në historinë e Maqedonisë, i cili u emërua me votat e BDI-së

Read More

Faton Fazliu: Nëse nuk i mbron shqiptarët, i mbron vrasësit e shqiptarëve

Shefi i Kabinetit të Lëvizjes Besa, Faton Fazliu në profilin e tij facebook tregoi se partia që përfaqëson ai votoi pro shkarkimit të Zvërlevskit, ndërsa nga ana tjetër habitet me partitë në pushtet se si atanë arsyetimin e tyre për

Read More

Pse u shkarkua Zvërlevski?

Dje Kuvendi i Republikës së Maqedonisë, me 64 vota pro shkarkoi kryeprokurorin Zvërlevski, ndërsa shqiptarët habiten se si Bdi, Aleanca dhe LSDM (partitë në pushtet) në arsyetimet e tyre për shkarkimin e Zvrëlevskit, askund nuk i përmendën rastet e abuzimit

Read More

FOTO DOKUMENT/ Ja dëshmia se si Talat Xhaferi e kishte votuar Zvërlevskin

Almakos ka siguruat Dokument ku shihet se Talat Xhaferi, kryeparlamentari i sotëm, dhe disa deputet te BDI-se ne vitin 2013 kane votu per emrimin e Marko Zvrlevskit per kryeprokuror. Ndersa, ne vitin 2017 nga presioni publik ne pergjithesi dhe me

Read More

Fatmir Izairi si Izhet Mexhiti, nuk i mjaftojnë LIKSAT. Njëri i bën sponsored ndërsa tjetri i thirr nga Azia

Funksionarët e lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim nga frika e madhe ndaj humbjes në zgjedhjet parlamentare nga Lëvizja Besa. Ku njjëri nga këto funskionar është edhe Kryetari i Komunës së Zhelinës  Fatmir Zaimi. Ku shihet qartë se në Fan

Read More

Fatmiri Izairit nuk i mjaftojnë njerëzit e tij, thirr edhe nga Azia për ta sfiduar Blerim Sejdiun

Për të përkrahur mendimet e funksionarëve të BDIS-së nuk ka ngeluar as edhe i vetmi adhurues i tyre këtë vit, meqë Lëvizja Besa po i shkrien ngadal duke i fituar bindshëm edhe ata të cilët ua kanë mbushur vite me

Read More

“Gramos Aliu i kërkon puthje violinistes”

Këngëtari i ri, Gramos Aliu nga Shkupi, pas një pauze jo shumë të gjatë vjen me projektin e tij veror’ “Vetëm një puthje” , kënga dhe klipi kanë karakter dashurie, stil i cili i përket muzikës botërore që quhet “Deep

Read More

Gazetari maqedonas: Zaev gjeniu, si u’a mbështolli shqiptarëve!

Gazetari maqedonase Sasho Ivanovski ka shkruar se kryeministri Zoran Zaev në mënyrë të përkryer arriti që tu jap shqiptarëve atë që u ka takuar për 16 vjet, por që nuk ishte realizuar. Ai e ka quajtur gjeni Zaevin, sepse ka

Read More

Tetova pa ujë të pijshëm, Teuta Arifi “rrezitet” në Greqi

Temperaturat e larta të cilat ditëve të fundit kanë arritur fazën portokalli, kanë gjetur qytetin e Tetovës pa ujë të pijshëm. Një pjesë e madhe e këtij qyteti tash më një periudhë të gjatë ballafaqohet me problemin e ujësjellësit. Këtë

Read More