Caktohen gjykatës që do të barrikadohen kundër Speciales (Dokumente)

Caktohen gjykatës që do të barrikadohen kundër Speciales (Dokumente)

Portali Aktuelno.mk ka shkruar se në Gjykatën Themelore Shkupi 1 është caktuar lista e gjykatësve të cilët siç bëhet e ditur do të merren kryesisht me rastet e Prokurorisë Speciale.

Sipas këtij portali, po emërohen njerëz që dyshohen për lidhje të afërta me pushtetin dhe që deri tani kanë dëshmuar me vendimet e tyre duke kundërshtuar çdo kërkesë të Prokurorisë Speciale. Disa prej këtyre emrave janë dëgjuar edhe në bisedat e përgjuara me krerë të lartë të pushtetit të VMRO-DPMNE.


Related Articles

Teuta dridh Parlamentin: Besa është këtu për të ruajtur vlerat e familjes shqiptare

Deputetja e Lëvizjes BESA, Teuta Bilalli, ka përshëndetur rënien e VMRO-DPMNE-së nga pushteti, duke theksuar se kjo është festë për

Vallëzimi i Gruevskit mbi vullkan

Tigri i shaluar që mund të përpijë vetë Gruevskin! Në një analizë të Arsim Zekollit për gjendjen aktuale të Maqedonisë,

Lëvizja BESA: Mbetemi të përkushtuar në zgjidhjen e krizës

Sot, kur z. Ivanov e dorëzoi mandatin për të filluar bisedimet për formimin e qeverisë së ardhshme, Lëvizja BESA konstaton