E vetmja e mbetur gjallë e familjes Popa: Nuk u dashurova kurrë, pse s’u lidha me një italian

E rrethuar me një mal sendesh të panevojshme, Ermioni Popa i gëzohet televizorit të dhuruar ku mund të shohë më në fund telenovela turke. Si jeton pjesëtari i fundit i familjes së famshme Popa, që u strehua në Ambasadën Italiane

Read More

“Vdiqe ti, vdiqa dhe unë gjysma jote”, kush është i riu shqiptar për të cilin u vra vajza greke?

Ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Greqi para disa ditësh, por vetëm sot u bë publike në media nuk ka kaluar pa komente të shumta, për vetë natyrën racore të shkaktuar të vrasjes. Një 55-vjeçar grek ka vrarë me

Read More

Ndërron jetë në moshën 66 vjeçare aktorja e madhe Hajrie Rondo: “Shiheni jetën me ngjyra”

Aktorja e madhe Hajrie Rondo ka ndërruar jetë para pak minutash në moshën 66 vjeçare në Himarë. Lajmi konfirmohet nga newsbomb. Muaj më parë aktorja i ishte nënshtruar një operacioni në kokë, vetëm pak kohë pasi fitoi luftën e mundimshme

Read More

Mekë, fotoja që po bën xhiron e botës: gruaja i bën hije burrit të saj që po falet (Foto)

Ndërkohë që pelegrinazhit vjetor islam 2017 po i vjen fundi, duket sikur tregimet, videot dhe fotografitë e bukura të Haxhit të këtij viti janë të pafundme. Dhe është një foto shumë e veçantë e postuar së fundmi, e cila ka

Read More

Shoku i tij e pranon Islami, ai nuk i mban lotët (VIDEO)

Kishte shumë vite si shoku i tij, por një ditë ai vendosi ta pranojë Islamin. Ai këtë e bëri publike në një xhami, në prani të mikut të tij. Ai e tha Shehadetin apo Dëshminë në gjuhën shqipe që njihet që

Read More

Vargjet e Goldit për nënën e vdekur në Burma përlotin të gjithë

Reperi i njohur, Gold Ag është prekur tejmase nga një fotografi që po qarkullon në interenet dhe e njejta besohet se është bërë në Burma, aty ky më të madhe po vriten myslimanët. Fotoja që ka tronditur botën është bërë

Read More

Besimtarët myslimanë nesër kremtojnë Kurban Bajramin

Besimtarët e besimit islam nesër e festojnë festën e Kurban Bajramit, festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fitër Bajramit. Me namazin e mëngjesit, e pastaj edhe me namazin e Bajramit fillon festimi treditor, në të cilin respektin

Read More

Haxhinjtë në Meke (Foto)

Miliona haxhinj që po kryejnë kushtin e pestë të fesë islame në tokat e shenjta, Haxhin, janë nisur drejt Arafatit pas namazit të Sabahut pasi kaluan natën në Mina, raporton Anadolu Agency (AA). Arafati është një nga stacionet më të

Read More

25 vjeçari që u mbyt në Mitrovicë ishte fejuar muajin e kaluar, ja mesazhi prekës nga e fejuara

Granit Begu, 25 vjeçari nga Mitrovica ka humbur jetën gjatë ditës së sotme, si pasojë e lëndimeve të pësuara nga rrokullisja e traktorit në një zonë malore të fshatit Kaçandoll të Mitrovicës. Vdekjen e 25 vjeçarit e ka konfirmuar dhe

Read More