Shqiptari nga Maqedonia dënohet me 10 vite burg, ja shkaku!

Ashtu edhe siç i shte paralajmëruar, Gjykata federale penale zvicerane, sot ka shqiptuar vendimin e saj lidhur me akuzat ndaj një shtetasi zvicerano-maqedonas, i cili në vitin 2002 ia kishte dërguar një pako – granatë redaksisë së „Bota Sot“ në

Read More

SKANDAL: Visar Ganiu nënçmohet nga Bujar Osmani para publikut (VIDEO)

Almakos ka siguruar një video, ku shihet se si zëdhënësi i BDI-së njëkohësisht shefi i shtabit zgjedhor i BDI-së në Çair, Bujar Osmani, e nënçmon kandidatin për kryetar komune nga kjo parti, Visar Ganiun, duke mos e lënë t’u përgjigjet

Read More

Arsim Zekolli godet BDI-në dhe LSDM-në

  Kështu ka shkruar Arsim Zekolli në profilin e tij në facebook: “Në prapaskënën e sulmit frontal të LSDM-së dhe BDI-së kundër Lëvizjes BESA është debakli në përpjekjet e LSDM-së për të kapur BESËN përmes vijës vehabiste. Këto përpjekje u

Read More

Horor pranë RTVM-së në Shkup, 60 vjeçari refuzon “shërbimet” e prostitutës, ajo e plaçkit

Një 60 vjeçar ka përjetuar horror te pompa e benzinës, në rrugën “Kej. Dimitar Vllahov”. Të hënën, rreth orës 20 e 30 minuta, B.A., 60 vjeçar është ndalur për të marë karburant te kjo pompë benzine. Në atë moment, atij

Read More

Të bëhet komuna pronë e partisë, kjo ndodhë vetëm në Çair

Të bëhet komuna pronë e partisë, kjo ndodhë vetëm në Çair.Komuna duhet ti shërbejë qytetarit e jo partisë, komuna e Çairit me vite të tëra nëpër zyrat e veta mbanë flamujt e partisë konkretishtë BDI-së. Sa të hyshë nëpër kabinetet

Read More

Sheqerinska shpenzon vetëm për ushqime deti 80.000 euro

  Ministria e mbrojtjes e R. së Maqedonisë para 10 ditëve ka porositur ushqime (lajthia, badema, etj.) në vlerë prej 5.000 euro. Ndërsa aktualisht është hapur procedura për blerjen e ushqimeve të detit në vlerë prej 80,000 euro. Nga partia

Read More

Ky është 16-vjeçari i vrarë sot në Prishtinë (Foto)

Trupi i pajetë i tij është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. Indeksonline mëson së viktima ka jetuar në lagjen “Kodra e Trimave” afër shkollës fillore “Zenel Hajdini” në Prishtinë. Ende nuk dihet për shkaqet e kësaj vrasje,

Read More

Ngjarje horror në Itali, shqiptari vret ish-gruan hungareze, ja emri i tij

Një shqiptar vrau me thikë ish-bashkëshorten e tij hungareze, në Itali, në komunën e Casales. Shqiptari Kujtim Hasanaj 49-vjeçar, u arrestua menjëherë pas krimit nga forcat karabiniere. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme, ku Hasanaj qëlloi me thikën e

Read More

Bariu strugan ka kryer sulm seksual ndaj një shtetase holandeze

Bariu 29-vjeçar A.A. nga fshati strugan Podgorci është dyshuar se ka kryer sulm seksual ndaj holandezes 55-vjeçare në fshatin Vevçan, derisa ajo ka fotografuar kope të deleve. Rasti është denoncuar në orën 20:30 në Sektorin policor Veleshtë. Të njëjtën ditë,

Read More

NDËRRON JETË NIMETULLA ABDULLAI, DËSHMITARË I “KUMANOVËS”

Mbrëmë në orët e vona të natës ka ndërruar jetë Nimetulla Abdullai nga fshati Hotël, punonjës i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) në Kumanovë. Gazeta KOHA merr vesh se Nimetullai ka vdekur pas një sulmi në zemër, ndërsa ndihma

Read More