Mësoni sesa policë do ta sigurojnë lojën Real Madrid – Manchester United në Maqedoni

Shkupi do të “vlojë” nga policia gjatë Superkupës së UEFA-s më 8 gusht, në mënyrë që të kalojë pa probleme. Për sigurinë e Superkupës do të angazhohen rreth 2 mijë policë. Anëtarët e Ministrisë së Brendshme (MPB) do të vendosen

Read More

Atletin shqiptar e lëndojnë gjatë garës në Serbi, por lufton deri në fund dhe fiton medaljen e artë për Shqipërinë

Një histori në kufijtë e të pabesueshmes kjo e David Nikollit, 23-vjeçarit mirditor i cili pas shumë peripecish ia ka dalë të lartësojë, të dielën që lamë pas, flamurin kuqezi në Beograd të Serbisë. Davidi ka marrë medaljen e arit

Read More

Tifozat Kuq e Zi godasin UEFA: Pse Maqedoni- Shqipëri në Strumicë (VIDEO)

Në Stadiumin Filipi II-të në Shkup, njësoj sikur sot do të mbizotëroj heshtja edhe më 5 shtatorë, për shkak se ndeshja futbollistike ndërmjet Maqedonisë dhe Shqipërisë do të luhet në Strumicë. UEFA ka miratuar kërkesën e Federatës së Futbollit të

Read More

Shikoni gjestin e rrallë që bën Cristiano Ronaldo (FOTO)

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, shënoi golin e vetëm dhe të fitores ndaj Rusisë në Kupën e Konfederatave. Por, para se të fillonte ndeshja Ronaldo ka bërë një gjest të madh, ku në fushë hyri me një fëmijë me nevoja

Read More

Vdes boksieri i njohur pas nokautit të tmerrshëm (VIDEO)

Ish-luftëtari i UFC, Tim Hague, ka vdekur në spital, pasi është nokautuar gjatë një ndeshje boksi. Pasi është nokautuar në duelin e boksit të premten nga Adam Braidwood, ai është dërguar me urgjencë në spital, ku ka ndërruar jetë ditën

Read More

De Biazi jep dorëheqjen! Nga sot Shqipëria pa trajner (FOTO/VIDEO)

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte kontratën në fund të edicionit, sot italiani ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me

Read More

20 vetura nga Kumanova janë nisur për në Elbasan në përkrahje të Taulant Seferit (FOTO)

Gazeta “Lajm” njofton se 20 vetura nga Kumanova, familjarë dhe mq të futbollistit Taulant Seferi, janë nisur sot (e hënë) për në stadiumin Ebasan Arena në Elbasan në mbështetje të Kombëtares Shpresa të Shqipërisë në ndeshjen eliminatore kundër Estonisë, që

Read More

​Mavraj bie në sexhde midis Izraelit (FOTO)

Mërgim Mavraj ka bërë një gjest të madh pas fitores 3:0 ndaj Izraelit Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj i ka ‘çmend të gjithë në Izrael, pas fitores së thellë prej 3:0. Ai pas ndeshjes, ka rënë në sexhde, duke

Read More

Kuqezinjtë “hakmerren” ndaj Izraelit, Shqipëria e treta në renditje

Kuqezinjtë e De Biasit janë rikthyer te fitoret, pasi zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer, duke dominuar ndaj Izraelit dhe arritën të fitojnë me rezultatin 0-3. Shqipëria rikthehet te rreshtimi i zakonshëm, 4-5-1 dhe që në fillim kërcënon izraelitët. Kuqezinjtë kanë

Read More

Florian Marku ‘masakron’ Grekun, përgjaket flamuri grek në tuta në mes të Athinës (VIDEO)

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar sonte ndeshjen e rradhës ndaj grekut racist Botakos në Athinë. Kampioni shqiptar ka fituar ndeshjen duke e masakruar kundërshtarin, në 4 minuta, ai nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren e tij

Read More