Shitet brenda shtatë orëve, edicioni i limituar prej 60 makinave klasike (Foto)

Për 60 vjetorin e lansimit të Cartenham Seven, është krijuar një edicion i limituar prej 60 njësive të emëruara SuperSprint. Këto makina për një person, që janë krijuar sipas modeleve që kanë dalë kohë më parë, janë shitur brenda shtatë

Read More

Sa do të kushtojnë iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus në shtetet kryesore të Evropës (VIDEO)

Kompania Apple ka prezantuar dje tre telefonë të rinj të mençur: iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus dhe iPhone X. iPhone 8 dhe 8 Plus do të dalin në shitje më 22 shtator, ndërsa do të mund të porositen që

Read More

Nuk do ta besoni sa kushton iPhone i ‘rrallë’ i Donald Trump

Nëse jeni në kërkim të një ‘iPhone’ me fytyrën e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, një dyqan në Emiratet e Bashkuara Arabe mund t’iu gëzojë. I realizuar nga “Goldgenie”, është i gjithi në ar, ka 450 diamantë që shkëlqejnë

Read More

Ky është Samsung’u më i ri ‘Galaxy Note 8’ (Foto)

Kompania Samsung po vazhdon të prodhoj telefona të ri duke vazhduar këtë herë me Samsung Galaxy Note 8. Modeli i kaluar u detyra të hiqet nga tregu për shkak se me qindra telefona kanë marrë flakë nga defektet me bateritë.

Read More

Doli Golf 8, ja si duket, ja vlen…(FOTO)

Volkswagen Golf do t’i nënshtrohet transformimit më të madh të tij në 43 vjet, në gjeneratën e ardhshme, pasi marka gjermane përgatitet që ta ofrojë atë me teknologjinë hibride si dhe ta ndryshojë dizajnin tërësisht nga brenda. Golf i ardhshëm,

Read More

iPhone 9 do të jetë celulari më i mirë i Samsung

Përderisa të gjithë po e presin 10 vjetorin e Apple dhe celularin e ri, kanë filluar thashethemet rreth versionit të vitit të ardhshëm, që jozyrtarisht quhet “iPhone 9”. Thashethemet e fundit përfshijnë rivalin më të madh të Apple, Samsung. Sipas

Read More

Rinovohet Fordi shumë i rrallë, i braktisur për 37 vite (Video)

Në Kolorado të Shteteve të Bashkuara, është gjetur Ford Mustang Mach 1, që i përket një koleksioni prej shumë pak njësive e që është braktisur për 37 vjet. Këtë veturë të rrallë që është lansuar më 1969, që vështirë gjendet

Read More

Shpejtësi dhe spektakël: Super veturat sportive pushtojnë Tiranën (Foto)

Sheshi “Nënë Tereza” në Tiranë u pushtua pasditen e së mërkurës nga 150 makina sportive. Lamborghini, Porche, Ferrari, Hummer, rikthehen në Shqipëri në kuadër të “Gumball 3000”, turi që ka nisur në Riga të Letonisë në datën 1 korrik me

Read More

Del në shitje vetura legjendare e vitit 1971

Ka dalë për shitje vetura legjendare e vitit 1971, Plymouth Barracuda, çmimi i të cilës kur është lansuar tani është rritur në një përqindje shumë të madhe. Modeli sportiv në fotografitë Plymouth ‘Cuda, i cili është ndërtuar sipas porosisë, ka

Read More

Që nga sot këto video nuk lejohen në Youtube

Youtube e ka publikuar sot rregulloren e re ku ndalon publikimin e disa lloje të videove. Në platformën e re Youtube ka njoftuar se nuk do të publikohet asnjë video ku nxitet urrejtja dhe diskriminimi. Çdo video e cila fyen

Read More