Bajrami: Vllezer dhe motra, si te doni na quani por, amanetin e Beses dhe Zekes te na e ruani!

Pas këndimit të himnit shqiptar në Kuvendin e Maqedonisë nga deputeti i Lëvizjes Besa Zeqirija Ibrahimi, ku “dridhi” kuvendin e Maqedonise të shumta kanë qenë akuzat në adresë të tij që erdhën nga rivalet politikë te BDI-se, qe njihen edhe

Read More

Haradinaj porosi Vucicit dhe Dacicit nga Franca: Do t’ju përgjigjemi sikur në vitin 1998 (VIDEO)

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj pas shtyrjes së vendimit nga Gjykata e Colmarit iu është drejtuar bashkatdhetarëve atje. Haradinaj ka thënë se krerët e shtetit serbë, Aleksandar Vuçiq, Tomislav Nikoliq dhe Ivica Daçiq, gjithmonë do ta kenë

Read More

Vuçiq refuzon të fotografohet me Thaçin e Mustafën? (VIDEO)

Sipas videos zyrtare të publikuar nga Zyra e Përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini, kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, duket të ketë ngurruar të dalë në fotografi bashkë me kryetarin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa. Këtë ngurrim e

Read More