Dorëhiqet gjykatësja që dënoi me nga 2 mijë euro Fatime Fetain dhe Katica Janevën

Dorëhiqet gjykatësja që dënoi me nga 2 mijë euro Fatime Fetain dhe Katica Janevën

Gjykatësja Tatjana Mihailova ka dhënë dorëheqje nga Gjykata Themelore, shkruan e përditshmja në gjuhën maqedonase “Utrinski Vesnik”. Arsyet e dorëheqjes akoma nuk janë bërë të ditura.

Ky veprim vjen pasi më shumë gjyqtarë u ankuan deri te Gjykatën e Lartë në lidhje me orarin vjetor që ishte përgatitur pikërisht nga Mihailova, ku atyre pa konsultim ju caktuan vende të reja pune. Mihailova është gjyqtare e rastit për dhunën në komunën Qendër, të hapur nga PSP, ku i dyshuar kryesor është ish kryeministri Nikola Gruevski.

Mihajlova në seancën e fundit kishte ndëshkuar Katica Janevan dhe Fatime Fetain me 2 mijë euro për “mospërfillje të gjykatës”.


Related Articles

Këto janë notat në fillore të një ministri shqiptar në Maqedoni?!

Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e një pjese të ditarit shkollor, ku thuhet se këto nota janë të

Ja kush do të garojë për BDI në Tetovë, në lojë disa emra?

Prej tani BDI po shqyrton kandidaturën e mundshme që do ta nxjerrë në garën për komunën e Tetovës. Siç mëson

Izet Mexhiti lëshon miliona për firmën e Mijallkovit? (FOTO)

Kompania ndërtimore Bauer BG, pas të cilës thuhet se qëndron ish shefi i DSK-së Sasho Mijallkov, ka marrë qindra mijëra