Familja Geci: Nuk e njohim as Gruevskin e as Zaevin

Familja Geci: Nuk e njohim as Gruevskin e as Zaevin

Familja Geci nga Kosova ka reaguar ndaj akuzave të OBRM-PDUKM-së ku në mes tjerash akuzohen për lidhje me Zoran Zaev.

”Ne, vëllezërit Geci reagojmë ashpër kundër shkrimeve Sllavo Maqedonase dhe sqarojmë publikun shqiptar në Maqedoni se ne as nuk e njohim Gruevskin e as Zaevin, për ne të dytë janë maqedon. Të apostrofuarit në shkrimet e gazetave maqedonase nuk kanë lidhje me neve, ne kemi qenë mbështetës të Presidentit Rugova. Sabit Geci por edhe të tjerët të përmendur me mbiemrin Geci kanë qenë dhe janë mbeshtetës të Hashim Thaçit dhe të Ali Ahmetit, e a jan edhe të Gruevskit ne se dimë. Per hirë të publikut shqiptar në Maqedoni po e dërgojmë këtë reagim.” thuhet në reagimin e familjes Geci.


Related Articles

LSDM dhe BDI nisin bisedimet, ja ku takohen (VIDEO)

Përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së do të takohen sot për të diskutuar rreth formimit te qeverisë. LSDM do të jetë

Rasti “Koçan”, VMRO DPMNE-ja kërcënon gjykatësit

VMRO-DPMNE akuzon se LSDM-ja përmes PSP-së po tenton në mënyrë kundërligjore ta arrestoj pronarin e TV NOVA, Sead Koçan. Partia

Kërkohen programerë shqiptarë për të punuar në Los Angeles dhe në Kinë

Kompania Amerikano-Kosovare Solaborate është zgjedhur në top-listën e kompanive të teknologjisë nga media prestigjioze Built-in-LA. Solaborate është themeluar nga Labinot