Hyri në det për të ndihmuar kushërirën, kjo është 27-vjeçarja që u mbyt dje në Vlorë

Hyri në det për të ndihmuar kushërirën, kjo është 27-vjeçarja që u mbyt dje në Vlorë

Një tragjedi e vërtetë ndodhi ditën e djeshme në Zvërnec të Vlorës, ku tre të rinj u mbytën pasi u morën nga dallgët.

Viktimat janë Xhoana Cani, 25 vjeçe nga Tirana, Manuela Maraj, 27 vjeçe nga fshati Babicë e Vlorës dhe Benjamin Ferati, 24 vjeç, i cili kishte ardhur të kalonte pushimet në Vlorë me të dashurën, vetëm dy ditë më parë.

Mësohet se fillimisht, ka qenë 25 vjeçarja ajo që ka rrezikuar jetën nga dallgët.

Më pas, kushërira e saj 27 vjeçe është futur për ta ndihmuar, por nuk ia ka dalë dot dhe në atë moment menjëherë u ka ardhur në ndihmë 24 vjeçari nga Tetova, duke rezultuar fatale dhe për të.

Në këtë ngjarje është rrezikuar edhe motra e 27-vjeçares, por fatmirësisht ajo arriti t’u shpëtonte dallgëve dhe doli në breg.

Kishte ardhur me të dashurën për pushime, por Beniamini nga Tetova u mbyt për të shpëtuar dy vajza.

loading...

Related Articles

Publikohen emrat e tre ministrave shqiptarë që janë incizuar me femra

Ish-kryeministri Berisha, në një status në “Facebook” shkruan se Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe Ilir Beqja janë tre ministrat që

Xhihadisti sulmon ushtaren franceze në aeroport, qëllohet për vdekje nga dy ushtarë tjerë (Video, +18)

Kamerat e sigurisë të instaluara në aeroportin Orly në Paris, kanë filmuar momentin kur një ekstremist islamik kapë prapa shpinës

Mesila Doda: Ëndërroj shqiptarët të bashkohen në një shtet federal si Gjermania

Në një intervistë ekskluzive për portalin Express.mk deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë (PD) dhe kryetarja e Aleancës së Grave