Kapen 100 kg drogë në Cyrih, arrestohen dy shqiptarë (FOTO)

Kapen 100 kg drogë në Cyrih, arrestohen dy shqiptarë (FOTO)

Policia kantonale e Zurich ka konfiskuar më shumë se 100 kilogramë marihuanë dhe 400 bimë marihuanë në Wädenswil dhe Richterswil të mërkurën pasdite. Tre persona të moshës 20 deri në 43 vjet janë arrestuar. Mësohet se dy janë nga Kosova dhe njëri shtetas zviceran, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra duke ju referuar burimeve te policisë.

Duke  kontrolluar një automjet të dyshimtë dhe dy persona në bord, policia gjeti 20 gram marihuanë. Kërkimi i shtëpisë së shoferit zbuluar 2 kg marijuanë, tha të enjten se policia e Zurich.

 

Hetimi më pas çoi policinë në një garazh nëntokësore në Richterswil. Ata zbuluan një plantacion shtëpie me 400 bimë marihuanë. Instalimi dhe bimët janë konfiskuar.

Duke vazhduar hetimin e tyre, policia zbuloi edhe më shumë se 100 kg marijuanë në një magazinë në Wädenswil. Personi i cili me qira dhomë u arrestua. Ai i cili me qira lëshoi nje depo dhe pasagjerin makinë u liruan pas marrjes në pyetje. Shoferi u transferua në Ministrinë Publike.


Related Articles

Lëvizja BESA – Saraj i “ndezë motorat” për zgjedhjet lokale

Po vërehet një mobilizim i gjithanshëm i Lëvizjes BESA për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Mbrëmë ka realizuar një mbledhje

Hoyt Yi ka porosi të fuqishme për Qeverinë e re dhe Zaevin

Edhe për kundër se kishte momente të vështira, si ngjarjet në parlament në prill, që u tejkaluan, pavarësisht vonesave dhe

Mançveski: Homoseksualët do të jenë partnerë të qeverisë së re

Qeveria e re do të punojë në avancimin e gjendjes lidhur me të drejtat e personave që i takojnë komunitetit