Lajm i fundit: Kthehet koalicioni VMRO-BDI, Talati darkon me shokun e Koce Trajanovskit? (Foto)

Lajm i fundit: Kthehet koalicioni VMRO-BDI, Talati darkon me shokun e Koce Trajanovskit? (Foto)
Një foto e postuar në rrjetet sociale nga Ilir Kulla ka zbuluar me kë po e kalon darkën kryetari i kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Kreu i Kuvendit duket mjaft sportiv përballë presidentit shqiptar, Ilir Meta, njeri i afërt me VMRO-DPMNE-në e Nikolla Gruevskit. Pas zgjedhjeve ai përmendej si figura kryesore politike nga Tirana që ndermjetesonte për koalicion të ri VMRO-DPMNE-BDI, prandaj edhe takimi i sontëm me Talat Xhaferi ka ngjallur dyshime mos Meta ende po insiston në kthimin e këtij koalicioni, transmeton Gazeta Lajm.

Kulla njihet si mik i Metës dhe Xhaferrit. Fotot nga takimi më poshtë:

Screenshot_20170822-234935

Ilir Meta – Talat Xhaferi

Screenshot_20170822-235033

Koce Trajanovski dhe Ilir Meta në tubimin e LSI-së në Pogradec

 


Related Articles

Ekskluzive; Strumica me parulla fashiste pret Kombëtaren shqiptare!

“Lajm” në Strumicë Kombëtarja shqiptare duket se nuk do të mirëpritet mirë nga tifozët vendës në qytetin e Strumicës ku

SKANDALOZE/ Antentë valëpërçuese në një ambient të populluar në Dibër

Ankesa të shumta të qytetarëve dibranë që jetojnë në lagjen “Venec 1” kanë ardhur në ditët e fundit në redaksinë

LISTA/Sa paranë e popullit po e ‘hanë’ deputetët në Maqedoni

“International Transparency Maqedoni dhe Qendra për Analiza Ekonomike shprehin pakënaqësi të thellë për shkak injorimit të rekomandimeve nga Entit Shtetëror