Manchester City – Liverpool, ky është rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Manchester City – Liverpool.

Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me rezultatin 1-0 në të mirë të Manchester Cityt.

Golin e parë dhe të vetëm deri tani në këtë takim e ka shënuar Sergio Aguero, në minutën e 40’të.

Skuadra e Liverpoolit gjithashtu ishte shumë afër golit, por goditjen e Mane’s e ndaloi shtylla, ndërsa më pas Stones ishte duke shënuar autogol, por topi nuk kaloi 100% vijën fatale.

Rezultati i pjesës së parë është 1-0