Lajm i rëndësishëm për ish pjestarët e UÇK

Back to homepage

Lajm i rëndësishëm për ish pjestarët e UÇK

\r\nShumë shpejt pritet që Gjykata Speciale të ngrejë aktakuzat e para për ish-pjesëtarët e UÇK-së, për të cilët dyshohet se kanë kryer krime gjatë luftës së fundit në Kosovë.\r\n\r\nKjo pasi Marrëveshja ndërkombëtare mes Kosovës dhe Mbretërisë së Holandës për Themelimin

Read More

Këto janë veturat e reja të Policisë së Kosovës (Foto)

\r\nPolicia e Kosovës ka blerë vetura të reja të tipit Shkoda.\r\n\r\nAto shumë shpejt pritet të jenë në dispozicion të patrullave dhe për nevoja të tjera të policisë.\r\n\r\nMë parë Policia e Kosovës kishte vetura të markës gjermane Golf.\r\n

Read More

Lajm i rëndësishëm për liberalizimin e vizave për Kosovën

\r\nNjë ekip vlerësues i Komisionit Europain do të vijë në Kosovës gjatë muajit mars. Ky ekip do bëjë vlerësimin e përmbushjes së kritereve për heqjen e vizave për kosovarët.\r\n\r\nBurime të lajmi.net brenda Qeverisë së Kosovës, kanë bërë të ditur se

Read More

Bashkëshorti i Shkurte Fejzës demanton Gani Gecin: Familja ime kurrë nuk ka dhënë haraç

\r\nBashkëshotri i këngëtares Shkurte Fejza, Hajrush Behluli ka reaguar pas deklaratave të Gani Gecit se Ruzhdi Shaqiri, tashmë i ndjerë, i ka vënë haraç këngëtares me një vlerë prej 170 mijë euro.\r\n\r\nNë një deklaratë ekskluzive për Magazina.al, Hajrushi e ka

Read More

A ishte ushtar i Ramush Haradinajt apo i Hashim Thaçit, Ramiz Lladrovci? (Video)

\r\nNjë fjalë e urtë popullore thotë ‘’Ra kjo e pame e u pamë’, e që do të thotë se ra seanca për zgjedhjen e presidentit dhe filluan polemika e replika të ashpra mes Ramiz Lladrovcit, Rexhep Selimit e Gani Gecit.

Read More

Tronditëse,”Der Spiegel” shkruan se si Rexhep Selimi kishte dashur të vras një ushtar britanik të KFOR-it

\r\nKështu shkruan e përditshmja gjermane Der Spiegel, e datës 5 gusht të vitit 1999.\r\n\r\nE përditshmja gjermane Der Spiegel, kishte bërë një artikull rreth gjendjes në Kosovë në vitin 1999.\r\n\r\nPrishtinë- Rexhep Selimi ka pasur sjellje agresive, kur u ndalua në një

Read More