Pamje tronditëse: Momenti i ekzekutimit të deputetit rus në Ukrainë (VIDEO)

Pamje tronditëse: Momenti i ekzekutimit të deputetit rus në Ukrainë (VIDEO)

Të enjten është vrarë në rrugët e kryeqytetit ukrainas Kiev ish-deputeti rus, Denis Voronenkov. Por vetëm mbrëmë vonë janë zbardhur dhe janë bërë publike pamjet e momentit të ekzekutimit.

Ai u ekzekutua në një nga rrugët më të frekuentuara të kryeqytetit ukrainas, gjatë ditës.

Voronenkov njihej si një kundërshtar i ashpër i presidentit Vladimir Putin dhe politikave të tij.

Atentatori afrohet ngadalë dhe e qëllon pas shpine ish-deputetin, më pas personin që e shoqëronte, duke i lëshuar përtokë të dy, por vrasësi kthehet dhe e qëllon prapë Voronenkov.

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, e ka cilësuar vrasjen si një akt terrorist dhe akuzon autoritetet ruse.

loading...

Related Articles

E Tmerrshme…Nëna ther me thikë vajzat në gjumë!!

\r\nNjë nënë e re, 24 vjeçare , ka therur me thikë dy vajzat e saj teksa ato ishin në gjumë.\r\n\r\nAjo

EKSKLUZIVE/Këto janë shqiptarët e Kosovës që bashkëpunuan me ushtrinë serbe?! (VIDEO)

Në këtë video të Radiotelevizionit të Serbisë, shihen se si disa shqiptarë në rajonin e Gjakovës thontë se janë të

Siri, regjimi i Asadit ndërmerr sulme intensive në Dera

Regjimi i Bashar al-Asadit dhe grupet e huaja terroriste që mbështesin atë, janë duke organizuar sulme intensive në qytetin Dera