Policia përplaset me banorët e Zharrëzës, nuk i lejojnë të vendosin çadër para Ministrisë (Foto)

Policia përplaset me banorët e Zharrëzës, nuk i lejojnë të vendosin çadër para Ministrisë (Foto)

Punonjësit e policisë janë përplasur me banorët e Zharrëzës për shkak se kërkojnë të ngrenë çadër përpara Ministrisë së Energjetsë.

Kjo nuk është lejuar nga ana e policisë, çka ka sjellë për pasojë edhe përpasjen mes tyre.

Sipas policisë, banorët nuk mund të ngrenë çadrën sepse nuk kanë marrë leje për protestë.

Më herët ata zhvilluan një takim me zv/Kryeministrin Niko Peleshi në ambientet e Ministrisë së Energjetikës. Pas takimit, banorët thanë se biseda ishte pozitive, megjithatë deklaruan se nuk do të largohen deri sa të marrin personalisht aktet e ekspertimit që vlerëson dëmet në banesa.

loading...

Related Articles

Sekreti i muxhahidinëve iranianë në Tiranë që po afron Donald Trump-in me Edi Ramën

Prej mbi dy vjetësh Shqipëria është thyer në destinacion i shpeshtë për politikanë të lartë amerikanë, ndërkohë që zyrtarët shqiptarë

Katër vjet e gjysmë fejesë e pritje. Çka tutje?

\r\nZonja magjistare, jam e fejuar qe 4 vite e gjysmë. I fejuari im ende nuk ka dokumente të rregullta, jeton

Moment tronditës, babai torturon djalin pasi ai kishte bërë një gabim (VIDEO)

Videoja tregon momentin tronditës ku babai i zemëruar ka lidhur djalin e tij në një shkallë dhe e kërcënon se