Tetovarja duke punuar në oborr, qëllohet me armë zjarri nga plumbi “qorr”

Tetovarja duke punuar në oborr, qëllohet me armë zjarri nga plumbi “qorr”

Në Qendrën Klinike në Tetovë dje është pranuar një person i plagosur me një plagë me armë zjarri nga një plumb qor në shpatullën e djathtë.

Policia thekson se P.Z. (60) nga fshati Saraçinë duke punuar në oborr, ndjeu dhimbje në shpatullën e djathtë, pa dëgjuar më parë për të shtëna nga armë zjarri, përcjell TetovaSot.

Në Qendrën Klinike asaj i është dhënë ndihmë mjekësore, dhe plumbi u hoq dhe u dërgua për analiza.


Related Articles

Prekëse/ Vrau babain polic, 21-vjeçari : “Jam penduar por nuk e kthej dot pas”

“Shkatërrova familjen time dhe i mora jetën babait”. Kështu deklaroi para togave të zeza Mirald Metallarit, i cili nga Bathorja

Talat Xhaferin e thirrë Ali Ahmeti, deshtoi mbledhja e Komisionit për Emërime

Athua BDI po vazhdon t’i shërbejë VMRO-së është dilema që kanë parashtruar disa portale maqedonase, pasi deshtoi mbledhja koordinuese për

Gruevski kishte pranuar ligjin e njejtë që e pranoi Zaevi për dygjuhësinë, BDI ka marrëveshjen, por nuk flet ?!

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski që ishte mandatari i parë për formimin e Qeverisë kishte pranuar propozim-ligjin për gjuhën shqipe,