A po ju thinjen flokët? Hani këto 7 ushqime për ta ndaluar këtë proces të padëshiruar

Ushqimi që ju hani mund të ketë një ndikim pozitiv në ngjyrën e flokëve tuaj.

Kur hani një dietë të pasur me lëndë ushqyese dhe minerale, mund të ndihmoni të ndryshoni ngjyrën e flokëve tuaj – ose të paktën të ngadalësoni thinjat.

Salmon
Pulë
Kërpudha
Thjerrëzat
Zarzavate
Arra
Mëlçi