Afrim Gashi: Vizita e ministrit Ditmir Bushati mbështetje për shtetin, në veçanti mbështetje për shqiptarët

 

 

Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, realizoi një takim me kreun e Lëvizjes BESA, Afrim Gashi. Gashi këtë vizitë e cilësoi shumë të frytshme dhe miqësore duke nënvizuar se vizitën e Bushatit e sheh si një mbështetje të shtetit në përgjithësi, por në veçanti mbështetje për shqiptarët./shenja.tv