E madhe kjo: Momenti kur Hashim Thaçi e përshëndet në gjuhën shqipe Nikoliqin

Janë publikuar pamje nga takimi i përbashkët ndërmjet përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe të Serbisë në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, shkruan Gazeta NewBorn.

Takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrit Isa Mustafa, me homologët e tyre serbë, Tomisllav Nikolliq e Aleksandar Vuçiq, po ndërmjetësohet nga shefja për politikë të jashtme e BE’së, Federica Mogherin.

Por presidenti i Kosovës duket se ka treguar fanatizëm sonte në Bruksel. Ai përshëndetjen me presidentin serb Tomislav Nikoliqin e ka bërë në gjuhën shqipe duke i thënë ‘mirëmbrëma’, njofton Gazeta NewBorn.