Copy Code

Fëmiu 10 vjeçar nga Tetova që preku zemrat e mijëra shqiptarëve së shpejti bëhet me banesë të re (FOTO)

Fetahu 10 vjeçar nga Tetova i cili dje preku zemrat e mijërave shqiptarëve, më në fytyrës së tij teksa dje me lot përshkruante gjendjen e rëndë të tij dhe familjes së tij, pas humanizmit të madh që treguan shqiptarët nga gjithë trojet shqiptare, ai më në fund tani po buzëqesh si gjithë fëmijët tjerë, njofton TetovaSot.

Lajmin e madh për fëmiun 10 vjeçar e ka dhënë Halil Kastrati i Shoqatës Bëmirëse “Jetimat e Ballkanit”, i cili ka konfirmuar se shumë shpejt familje e tij do të strehohet në një banesë të re.

Pershendetje per te gjithe ju nga une dhe Fetahi 10 vjeçar nga Tetova. Po i rehatojm me nje banes inshaAllah. Jemi ne bisede me nje kompani per ta blere nje banes. Nuk kthehemi ne Prizren pa i rehatu. Nje falenderim shkon edhe per tv 21 nga Shkupi e ne veçanti per gazetarin Besian Leka. Zoti ju gezofte te gjitheve”, shkruan Hali Kastrati.