Ja çfarë ka ndodhur me vogëlushin e sëmurë që luti prindërit ta linin të vdiste

0\r\nSikurse shumë prindër, Dana dhe Paul Bishop e shikonin me krenari se si djali i tyre arriti të shkojë në shkollë. Për këtë çift, ta shihnin djalin e tyre që të shkonte përsëri në shkollë, ishte një moment për të cilin ata kishin menduar se kurrë nuk do ta përjetonin. \r\n\r\nQë kur Morgan ishte 4 muajsh, ai ka jetuar në agoni të gjatë për shkak të një ekzeme kronike e cila zakonisht e linte atë të shtrirë në shtratë për 24 orë në ditë, shkruan Dailymail, transmeton lajmi.net.\r\n\r\nVogëlushi anglez nga Surrey, nuk kishte mundësi që të zhvillojë një jetë normale, pasi kishte dhimbje të vazhdueshme, të cilat nuk e lini të flejë, të vrapojë apo të luajë si fëmijët e moshës së tij.\r\nMadje nga gjithë këto dhimbje, ai ua kishte thyer zemrat prindërve të tyre, kur i luti që në ditëlindjen e tij të pestë, ta lejonin atë të vdiste që në këtë mënyrë vuajtjet e tij të merrnin fund.\r\n“Ju lutem më lini të vdes” ishte kjo kërkesa e vetme e djalit për prindërit e tyre.\r\nMorgan vuante edhe nga astma dhe kishte sindromë nefrosike, një gjendje shumë e rrezikshme për jetën e tij, për shkak të humbjes së madhe të proteinave nga veshkat. Ndër të tjera është alergjik edhe nga 20 lloje ushqimesh, mes tyre veza, lajthitë, qumështi, patatet, soja dhe orizi.\r\nPor tani, vetëm pas disa muajsh, Morgan është duke e shijuar jetën, pas një terapije me ujë në një qendër deramtologjije në Francë.\r\nPërveç se luan më shoktë e tij në shkollë, po mëson edhe ta vozis biçiletën.\r\n\r\n\r\n\r\n

Leave a Reply

Your email address will not be published.