Khaabib- Mc Gregor ja kur merret vendimi!

Për momentin e ardhmja e Khabib Nurmagomedov, kampionit të botës  në peshën e lehtë dhe Conor McGregor është ende e paqartë. Të dy sportistët do të dalin para Komisionit të Sportit në Nevada më 29 janar, ku dhe pritet të merret vendimi ndaj tyre pas incidentit që krijuan pas eventit UFC-229, që u zhvillua më 6 tetor në Las Vegas.

Por presidenti i UFC-së, Dana White, mendon se kjo sfidë duhet të zhvillohet sa më shpejt të jetë e mundur, mundësisht brenda 2019-ës. “Për momentin po presim ende vendimin për fatin e dy sportistëve dhe se çfarë do të ndodhë. Këtu kemi edhe rivalë të tjerë që presin të duelojnë për titull, por ne duam edhe revanshin”, tha Dana White.

“Unë jam gati që të nis nga puna për organizimin e revanshit. Nëse gjërat do të shkojnë mirë nga Komisioni, palët kanë deklaruar se janë gati. Gjithçka mund të ndodhë në këtë sfidë, të cilën e duan edhe fansat. Besoj se brenda këtij muaji mund të kemi një përgjigje për të ardhmen e këtij Divizioni, ku janë edhe kampionë të tjerë si Holloway apo Ferguson”, u shpreh Dana White.