Copy Code

Lajm i fundit: Kthehet koalicioni VMRO-BDI, Talati darkon me shokun e Koce Trajanovskit? (Foto)

Një foto e postuar në rrjetet sociale nga Ilir Kulla ka zbuluar me kë po e kalon darkën kryetari i kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Kreu i Kuvendit duket mjaft sportiv përballë presidentit shqiptar, Ilir Meta, njeri i afërt me VMRO-DPMNE-në e Nikolla Gruevskit. Pas zgjedhjeve ai përmendej si figura kryesore politike nga Tirana që ndermjetesonte për koalicion të ri VMRO-DPMNE-BDI, prandaj edhe takimi i sontëm me Talat Xhaferi ka ngjallur dyshime mos Meta ende po insiston në kthimin e këtij koalicioni, transmeton Gazeta Lajm.

Kulla njihet si mik i Metës dhe Xhaferrit. Fotot nga takimi më poshtë:

Screenshot_20170822-234935

Ilir Meta – Talat Xhaferi

Screenshot_20170822-235033

Koce Trajanovski dhe Ilir Meta në tubimin e LSI-së në Pogradec