Copy Code

Lajm i madh për Milanin, ylli i madh pranon …(Foto)

Është raportuar se futbollisti, Suso ka rënë dakord për rinovimin e marrëveshjes me Milanin, dhe mund të vërë nënshkrimin në letër javën e ardhshme, transmeton, ORAinfo.

Sulmuesi spanjoll ka qenë në bisedime për një kontratë të re për disa kohë, por deri më tani nuk ka pasur asnjë marrëveshje.

Megjithatë, calciomercato.com po raporton se ka marrëveshje të plotë për një rinovim, me Suso gati për të kryer deri në vitin 2022.

Marrëveshja e re do të shohë pagat e tij në rritje nga € 1 milion në sezon deri në € 3 milion, duke përfshirë shpërblime, duke e bërë atë lojtarin e tretë më të paguar në skuadër pas Leonardo Bonucci, Gianluigi Donnarumma, Lucas Biglia dhe Nikola Kaliniç.

Faqja e internetit beson se kontrata mund të nënshkruhet të martën ose të mërkurën.