Home LAJME KOSOVË Limaj: Grenell tregoi qartë se çka pret administrata amerikane nga institucionet e...

Limaj: Grenell tregoi qartë se çka pret administrata amerikane nga institucionet e reja

Kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ishte mjaft i qartë mesazhi i Emisarit special amerikan Richard Grenell.

Limaj thekson se pas kësaj klasa politike e palës kosovare duhet të shpreh përkushtim dhe zotim për të mundësuar përmbylljen e dialogut Kosovë-Serbi, njofton Klan Kosova.

”Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drejtim të Kosovës dhe po ashtu e bëri të qartë se çka pret administrata amerikane nga institucionet e reja dhe drejtuesit politikë të Kosovës për të ruajtur e thelluar marrëdhëniet strategjike mes nesh.

Ne duhet të shprehim zotim, përkushtim dhe koordinim në agjendën e përbashkët për t’i dhënë mundësi përmbylljes së dialogut Kosovë – Serbi, si dhe për t’i dhënë një perspektivë ekonomike e politike Kosovës dhe rajonit drejt integrimeve euroatlantike 🇽🇰🇺🇸”.

Most Popular

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë Në kohën kur pandemia e virusit Covid-19 ka kapluar globin dhe kur gjithë bota shfaq...

Kurti: Grenellin e kam shikuar dy herë në sy, asnjëherë nuk i kam thënë do ta heqim taksën 100 për qind

Kurti tha se nuk i ka thënë asnjëherë Grenellit se do të heqë taksën 100 për qind pa reciprocitet, shkruan lajmi.net. Grenell më herët në...

Dy muaj nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa ndan një video emocionuese të tij

Vanessa Bryant ndau një video të ëmbël të burrit të saj Kobe duke folur për stërvitjen e vajzës së tyre Gianna në Instagram të...

Ali Ahmeti na e solli NATO-n me durimin dhe qetësinë e tij!

Votimi i Kuvendit të Kosovës kundër Albin Kurtit nuk ka ulur aspak simpatitë e shqiptarëve për Vetëvendosjen, e as për liderin e saj. Përkundrazi,...

Recent Comments