Ndodh edhe kjo: Policia gjen emigrantë të fshehur në dyshek (Video)

Ndodh edhe kjo: Policia gjen emigrantë të fshehur në dyshek.

Zyrtarët e Kufirit spanjoll,  në kufirin e vendit me Marokun në Melilla gjetën dy emigrantë që u përpoqën të hynin në vend, teksa ishin të fshehur në dyshekë.

Zyrtarët e Gardës Civile hoqën dyshekët një automjete të dielën,  ndërsa më vonë këta dyshekë i hapën  dhe gjetën dy meshkuj brenda aty, transmeton Klan Kosova.

Shoferi i automjetit iku në Marok përpara se të arrestohej nga autoritetet, sipas raportimeve të medias lokale, ky është incidenti i parë i këtij lloji ku njerëzit të kontrabandohen me dyshekë.