Copy Code

Preu damarët pas përfundimit të lidhjes, vajza thërret nënën për ti kërkuar falje në emision

Në emisionin “E Diela Shqiptare”, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” një vajzë nga Korça e cila jeton në Vlorë ka thërritur mamanë e saj për ti kërkuar falje për një veprim të nxituar të sajin. Ajo rrëfeu për Arditin historinë e saj të trishtë pas ndarjes nga i dashuri i saj Taulanti. Me lot në sy ajo tregoi se si pas ndarjes kishte tentuar ti jepte fund jetës, duke prerë damarët.

Ky veprim sigurisht ka tronditur familjen e saj, e cila jeton në Vithkuq të Korçës. Kështu vajza ka thirrur nënën e saj Marjetën, për ti kërkuar falje për këtë veprim. Ajo u shpreh se nuk do ta bënte më diçka të tillë dhe tani është koha të vazhdojë jetën. Vajza i ka kërkuar falje edhe ish-të dashurit dhe familjes së tij për shqetësimin e shkaktuar.

Zonja Marjeta e pranoi faljen, por i ka bërë një kërkesë vajzës së saj. Ajo i ka kërkuar që të mos jetojë më në Vlorë, por të shpërngulet në Tiranë ku ka edhe motrat e saj. Kjo kërkesë është pranuar dhe duket se pas emisionit gjërat do të rregullohen për këtë familje.