Home LAJME MAQEDONI Rafiz Haliti meritat për NATO-n ia përshkruan Zaevit, nuk e përmend Ali...

Rafiz Haliti meritat për NATO-n ia përshkruan Zaevit, nuk e përmend Ali Ahmetin

Rafiz Haliti

Dua të shpreh urimet më të përzemërta dhe njëherit i përgëzoj gjithë qytetarët e RMV-së, me theks të veçantë qytetarët shqiptarë të cilët në asnjë moment nuk u hamendën se cilën rrugë duhet të shkojë R. e Maqedonisës së Veriut. Për shqiptarët e RMV-së ka ekzistuar vetëm një rrugë, ajo e antarësimit të vendit tonë në NATO dhe Bashkimin Europian.

Poashtu një mirënjohje të veçantë duhet ti atribojmë KM Zoran Zaev i cili kishte guximin dhe vizionin që të ndërmer vendime të rëndësishme në interes të RMV-së dhe qytetarëve të këtij vendi.

Integrimi i vendit tonë në NATO e bën lirinë tonë të plotë, mundëson siguri, stabilitet, paqë të qëndrueshme, marrëdhënie të mira ndëretnike, zhvillim ekonomik dhe mirëqenie shoqërore. Standard më të lartë, më shumë investime të huaja, si dhe mbështetje për projekte kapitale dhe infrastrukturore të cilat direkt do të ndikojnë në kualitetin e jetesës të qytetarëve të RM

Urime!

#WEARENATO

Most Popular

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë Në kohën kur pandemia e virusit Covid-19 ka kapluar globin dhe kur gjithë bota shfaq...

Kurti: Grenellin e kam shikuar dy herë në sy, asnjëherë nuk i kam thënë do ta heqim taksën 100 për qind

Kurti tha se nuk i ka thënë asnjëherë Grenellit se do të heqë taksën 100 për qind pa reciprocitet, shkruan lajmi.net. Grenell më herët në...

Dy muaj nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa ndan një video emocionuese të tij

Vanessa Bryant ndau një video të ëmbël të burrit të saj Kobe duke folur për stërvitjen e vajzës së tyre Gianna në Instagram të...

Ali Ahmeti na e solli NATO-n me durimin dhe qetësinë e tij!

Votimi i Kuvendit të Kosovës kundër Albin Kurtit nuk ka ulur aspak simpatitë e shqiptarëve për Vetëvendosjen, e as për liderin e saj. Përkundrazi,...

Recent Comments