Copy Code

Salah zgjidhet futbollisti më i mirë i vitit 2017 në Afrikë

Shoqata e futbollit në Afrikë, ka përzgjedhur më të mirët për vitin që lamë pas.Është anëtari i Liverpoolit, Mohamed Salah, që është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit 2017, pas suksesit të madh të treguar me Egjiptin.

Në garën për këtë çmim, Salah ka mposhtur Sadio Manen dhe Pierre Aubameyang